18 Mayıs’ta LayerZero Labs %10 ödüllü bir “Sybil avı” başlatacak

 

Airdrop’un dağıtımını öngören LayerZero Labs temsilcileri bir “ödül avı” duyurdu. Girişim, ZRO tokenlerinin dağıtımına yönelik kampanyaya katılım kurallarını ihlal eden kullanıcılar olan sybil’lerle mücadele etmeyi amaçlıyor.

Ekibe göre Sybil Hunt, 18 Mayıs 2024 02:00 UTC’de başlayacak. Sağlanan bilgiler karşılığında kullanıcı, bulunan sybil için ödülün %10’unu alacaktır. Buna karşılık, ihlal eden hiçbir şey alamayacak.

LayerZero Labs, raporun en az 20 adres içermesi gerektiğini açıkladı. Ancak bağımsız tanınma teklifi hâlâ geçerli ve 17 Mayıs’a kadar geçerli olacak.

Daha önce omnichain protokol ekibinin, adresleri ve işlemleri Sybil kriterlerine uygun olan kullanıcılara karşı harekete geçeceğini duyurduğunu da hatırlatalım. İddia edilen airdrop’un %15’i tutarında bir ödül karşılığında 17 Mayıs 2024’ten önce yasa dışı eylemlerde bulunduklarını kabul etmeleri teklif edildi.

Sonuç olarak yaklaşık 100.000 LayerZero kullanıcısının sybil olduğu ortaya çıktı. LayerZero Labs CEO’su, elde edilen bilgilerin airdrop’u elde etmek için aynı yazılımı veya metodolojiyi kullanan diğer kişilerin bulunmasına yardımcı olacağını söyledi.

Ayrıca 7 Mayıs’ta Omnichain Protokolü ekibi, sybil’leri belirlemek için analiz yapmak üzere Chaos Labs ve Nansen ile işbirliği yaptığını duyurdu.