600 milyon Dogecoin (DOGE) Binance’e devredildi

Bu transferin zamanlaması özellikle dikkat çekici çünkü büyük kripto para birimlerinin fiyatlarının çift haneli yüzdelerle düştüğü yaygın bir piyasa çöküşünü takip etti.

Geçen hafta sonu, artan jeopolitik gerilimlerin ortasında, korku kripto yatırımcılarını sardı ve fiyatlarda önemli bir düşüşe yol açtı. Özellikle Dogecoin %30 düşerek 20 Mart’tan bu yana en düşük seviyesi olan 0,13 dolara geriledi.

Dogecoin (DOGE) Fiyat Tahmini

Ancak kaosun ortasında, piyasanın dibe vurmasıyla birlikte bir umut ışığı oluştu ve bu da satın alma faaliyetlerinde artışa yol açtı. Dogecoin hızlı bir şekilde %17 artış gösterdi ve şu anda token başına 0,153 dolarda bulunuyor. DOGE’nin Binance’e gizemli transferi işte bu yoğun korku ve belirsizlik ortamında gerçekleşti.

İşlemle ilgili adres nispeten yeni ve kaydedilen ilk faaliyet Aralık 2023’e kadar uzanıyor. O zamandan beri özellikle aktif durumda ve son aylarda toplam 130 işlem tamamlandı. Bu kadar önemli miktarda DOGE’nin Binance gibi büyük bir borsaya aktarılması, arkasındaki anonim balinanın niyetleri hakkında soru işaretleri yaratıyor.

Bu önemli hamlenin arkasında yatan nedenlere ilişkin çok sayıda spekülasyon var. Bazıları bunun, fiyatlar yükselirken riskli varlıkları elden çıkarma arzusunun işareti olabileceğini düşünürken, diğerleri bu gizemli transferin gerçek doğasını ortaya çıkarmak için zaman ayırarak şüpheci yaklaşıyor.