AI tokenleri NVDA fiyat düşüşüne tepki vermedi

Yapay zeka teknolojileriyle ilişkilendirilen kripto para birimleri, NVIDIA Corp.’un kotasyonlarındaki düşüşe tepki vermedi. geleneksel borsada. Hisselerin fiyatı 19 Nisan 2024’te düştü. Son işlem seansının sonunda NVDA’nın fiyatı günlük 84,71 $ kayıpla tam olarak %10 düşerek 762 $’a geriledi.

Abacus.ai CEO’su Bindu Reddy, bunun Llama-3 pazara girdikten hemen sonra gerçekleştiğini söyledi. Geleceği tahmin etme ve hisse senedi alım satımı söz konusu olduğunda ikincisinin algoritmalarının oldukça iyi olduğunu belirtti. Uzman, hâlihazırda birinci sınıf başka bir açık kaynak ürünü mevcutken, birinin LLM eğitimi için neden GPU satın alacağını merak etti.

19 Nisan’da Lama dili modelinin yeni versiyonunun yayınlandığını da hatırlatalım. Önemli değişiklikler arasında “bazı ölçek parametrelerinde Llama-2’ye göre %10’luk göreceli bir iyileşme” yer alıyor. Bağlam boyutu 4096’dan 8192 token’a yükseltildi. Her iki model de 15T token ile eğitiliyor ancak ikincisi, önceki versiyona kıyasla 7 kat daha fazla tokena sahip, buna 4 kat daha fazla kod da dahil.”
Bu yapay zeka sektöründeki ana kripto para birimleri, ne NVDA fiyatlarındaki düşüşe ne de yeni Llama-3 modelinin piyasaya sürülmesine pratikte tepki vermedi. Böylece, Bittensor (TAO) geçtiğimiz hafta zaten %18,7 oranında değer kaybetmişken, geçtiğimiz gün %5,5 oranında düşüş yaşadı. Grafik (GRT) ise son 24 saatte yaklaşık %3,25 oranında değer kazandı.

Fetch.ai (FET) son 30 günde %16,44 düşüş yaşamasına rağmen son günde %6,11 yükseliş yaşadı. SingularityNET (AGIX) aynı dönemde %3,9 oranında değer kazanırken, AIOZ Network (AIOZ) ise tam tersine geçtiğimiz gün %3,9 oranında ucuzladı.

Dün gece Bitcoin kripto para biriminin 4. yarılanmasının gerçekleştiğini de hatırlatalım. Blok madenciliği ödülleri yarıya indirildi. Artık madenciler 6,25 BTC değil 3,125 BTC alacak.