Aleno, Pyth’in Yeni Veri Sağlayıcısı Oluyor

Pyth Network, finansal veri sağlayıcısı Pyth Network, Aleno’nun veri sağlayıcıları topluluğuna katıldığını, Finbold tarafından 1 Temmuz’da sağlanan son bilgilere göre duyurdu. Aleno, varlık yöneticilerine, hazine yöneticilerine, ağ şirketlerine ve kurumlara hizmet ederek Pyth fiyat oracle’ının güvenliğini sağlamak için kendi verilerini sağlayacak.

Pyth İçin Kurumsal Kalitede Veri Sağlama

Aleno, aktif fiyat keşif merkezlerinden alınan kapsamlı piyasa verilerini kullanarak Pyth fiyat kanalları için birinci sınıf kurumsal kalitede veri sağlama yeteneğine sahiptir. Yeni iş birliğinin, 65’ten fazla blockchain ekosisteminde daha güvenli ve hızlı bir merkeziyetsiz finans (DeFi) sağlaması bekleniyor. 

Pyth ağı, her kanal için 63 diğer sağlayıcıdan gelen verilerle Aleno verilerini entegre edecek, akıllı sözleşmelerin güvenliğini sağlamak için güvenilir bir birleşik fiyat akışı oluşturacak. Aleno’nun dijital varlık fiyatları konusundaki geniş teklifleri, Pyth ağına akıllı sözleşme geliştiricilerinin ve kullanıcılarının dinamik taleplerini karşılamasını sağlar. 

Şu anda Pyth, Ethereum Virtual Machine (EVM), Cosmos (ATOM), Move, Bitcoin (BTC) ve Solana (SOL) ekosistemlerindeki DeFi uygulamalarını besleyen 540’tan fazla gerçek zamanlı fiyat akışını desteklemektedir. 

Haziran ayında Pyth Network, Solana ana ağ beta sürümü geliştiricilerinin Pyth fiyat oracle’ına Pythnet uygulamalar zincirinden güncellemeler talep ederek erişmelerini sağlayan Pull Oracle’ını da Solana’da başlattı.