Altcoin Sherpa: “Altcoin piyasası birkaç ay boyunca konsolidasyon aşamasına girebilir”

Altcoin Sherpa takma adı altındaki popüler bir kripto para analisti, altcoin piyasasının konsolidasyon olasılığının yüksek olduğuna ve bu aşamanın birkaç ay sürebileceğine inanıyor. Örnek olarak Chainlink merkezi olmayan oracle projesinin en iyi altcoinlerinden biri olan LINK’i gösteriyor. Bu token çok uzun bir süre konsolide oldu, ardından 3-4 kat artış gösterdi ancak şimdi yeniden düzeliyor. Altcoin Sherpa’ya göre bu, konsolidasyon süresiyle karşılaştırıldığında çok az bir büyüme.

“Altcoin piyasasının önümüzdeki aylarda, sanırım dört aya kadar durgun kalması çok muhtemel. Elbette istisnalar olacak, ancak çoğu alternatif kripto para biriminin son yükselişin ardından soğuması ve konsolidasyonu için zamana ihtiyacı olduğuna inanıyorum. Sorun şu ki birçok altcoin son aylarda fazla büyümedi. Örneğin, LINK. 500 günden fazla bir süredir birikim aşamasındaydı ve yalnızca 3-4 kat arttı (giriş noktasına bağlı olarak) ve şimdi fiyat tamamen geri dönüyor” diye yazdı kripto para analisti.

Altcoin Sherpa, önümüzdeki aylarda yalnızca Ethereum veya Solana gibi belirli ve büyük projelerin iyi performans göstereceğine inanıyor. “Belirli” olanlar arasında yapay zeka, memcoinler ve Ethena gibi yeni projelerle ilgili projeleri öne çıkardı.

Altcoin Sherpa kısa süre önce “finansal özgürlük için” Solucan Deliği projesine yatırım yapılması çağrısında bulundu. Yeni mesajlarında tahminini doğruladı ve Ethena projesinin de son derece ilginç göründüğünü ekledi.