Amerikalı et üreticisi Bitcoin’i rezerv varlığı olarak benimsedi

Amerikalı şirket Kansas City Cattle Company, Bitcoin’i rezerv varlık olarak kullanacağını duyurdu. Kuruluş ayrıca ilk kripto para biriminde ödeme yapma olasılığını da değerlendirecek.

Şirket, bu kararına gerekçe olarak ABD dolarının satın alma gücündeki kaybı gösterdi. Örgüt ayrıca “paranın düzeltilmesi” çağrısında da bulundu.

“Rezerv varlık” teriminin, karşı tarafın ödemeler dengesi açığını kapatmak için kullandığı fonları ifade etmek için kullanıldığını unutmayın. Çoğu zaman bunlara Amerikan doları da dahildir.

Daha önce BlackRock CEO’su Lawrence Fink, ABD’nin Haziran 2023’te karşı karşıya kaldığı federal hükümetin iflas tehdidi nedeniyle bu para biriminin rezerv statüsünü kaybettiğini belirtmişti.

Yorumculardan birinin şirketin Bitcoin ile ödemeleri ne zaman kabul edeceği sorusuna bir şirket temsilcisi şu yanıtı verdi: “Yakında.

Pek çok uzmanın Amerikan dolarının pozisyonunu kaybettiğini söylediğini de belirtelim. Bunlar arasında örneğin “Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki yer alıyor.

Son yayınında Bitcoin’i “halkın parası” olarak adlandırdı.