Anahtar değişimi Shibarium’a genişledikçe SHIB daha da kıtlaşacak

 

 •  ShibaSwap, Shibarium blok zincirini kapsayacak şekilde genişleyerek kullanıcıların yeni likidite havuzları oluşturmasına ve likidite sağlamak için ücret kazanmasına olanak tanıdı.
 • Shibarium blok zincirindeki işlem sayısındaki artış, SHIB tokeninin yanma oranında bir artışa yol açacak ve bu da dolaşımdaki arzında bir azalmaya yol açacaktır.

  Shiba Inu {{SHIB}} kripto para birimiyle ilişkili merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan ShibaSwap, Perşembe günü yaptığı açıklamada, SHIB token ekibi tarafından oluşturulan Shibarium blockchain, Ethereum katman 2 üzerinde çalıştığını söyledi.

  Geliştiriciler, işlemler için Shibarium blok zincirinin kullanımının artmasının, SHIB tokeni için daha yüksek yanma oranına yol açacağını ve bunun da arzı azaltacağını belirtti. SHIB fiyatı son 24 saatte, piyasadaki geniş çaplı yükselişe paralel olarak %8,8 arttı. Daha geniş kripto pazarının bir ölçüsü olan CoinDesk 20 Endeksi (CD20) yaklaşık %7 arttı.

  Kullanıcılar artık Shibarium’da yeni likidite havuzları (LP’ler) barındırabilir, bu da yatırımcıların ağ üzerinde token ticareti yapmasına ve likidite sağlamak için işlem ücretlerinin bir kısmını almasına olanak tanır. ShibaSwap, Perşembe günü itibariyle 25 milyon doların üzerinde kilitli tokena sahipti ve 24 saat içinde 1,7 milyon dolarlık işlem hacmine sahipti.

  “Shibarium blok zincirinde ne kadar çok işlem yürütülürse, protokol temel GAS ücretlerini o kadar fazla tüketecek ve bu da genel $ SHIB yakma oranını etkileyecektir” dediler.

  Yanıklar, tokenlerin ONE’ın kontrol etmediği bir adrese gönderilerek dolaşımdan kalıcı olarak kaldırılması anlamına gelir.

  Geliştiriciler bir X-post’ta, ShibaSwap’teki her değişim ve hissenin ekosistemin büyümesine katkıda bulunduğunu, çünkü artan ticaret hacimlerinin stakerlar ve LP sağlayıcıları için daha yüksek ücretlere dönüştüğünü söyledi.