Andrew Tate, Bitcoin’e 100 milyon dolardan fazla yatırım yaptı

 

  • Andrew Tate bankaları ve itibari paraları terk etmeyi planlıyor.
  •  Bitcoin’e 100 milyon dolardan fazla yatırım yapacağını ve bunu kamuoyuna kanıtlayacağını belirtti.
  • Daha önce Tate kriptosferle uğraşmak istemediğini söylemişti.

Blog yazarı ve girişimci Andrew Tate, fiat’ı tamamen bırakıp Bitcoin’e 100 milyon dolardan fazla yatırım yapmayı planlıyor. Takipçilerine bankalardan ve dolandırıcılıktan bıktığını söyledi.

Blogcu, “Zor zamanlarda bunu yapmamam gerektiğini biliyorum ama fiat’tan tamamen çıkıp Bitcoin’e 100 milyon doların üzerinde yatırım yapacağım” dedi.

Bankalarla, onların paralarıyla ve dolandırıcılarla işinin bittiğini vurguladı. Tate ayrıca daha sonra eylemlerine ilişkin kanıt sunacağına söz verdi.

Bunu neden daha önce yapmadığı sorulduğunda blog yazarı şu cevabı verdi:

“Fiattan daha fazla kripto varlığım var. Artık bundan tamamen vazgeçmek istiyorum.”

Blockware Solutions temsilcisi Joe Burnett, yayınına yorum yaptı. X’teki (eski adıyla Twitter) açıklamalarından da anlaşılacağı üzere, kendisi bir maksimalisttir.

“Bu aptallık değil, sağduyu. Yalnızca seçkin bir elit kesimin izniyle erişilebilen zenginliği neden istifliyoruz?

Özellikle, Mayıs 2023’te Andrew Tate, kripto para birimini açıkça eleştirdi. Küre ile hiçbir ilgisinin olmadığını, kendi tokenını çıkararak hayranlarını “soymak” ve kandırmak istemediğini belirtti.

Daha sonra Şubat 2024’te blog yazarı fikrini değiştirmiş görünüyordu. 100 milyon dolarlık başlangıç sermayesi ile kendi tokenını çıkarmayı planladığını belirtti.

Blogcu, pozisyonunu güçlendirmek için para birimini “asla satmayacağına” söz verdi. Eleştirinin ardından Tate, gönderiyi sildi ve topluluğunun tüm ilgili üyelerini kendisine e-posta göndermeye davet etti.

Girişimci ve yatırımcı Robert Kiyosaki’nin de defalarca fiat’ın tamamen terk edilmesi yönünde çağrıda bulunduğunu belirtmek gerekir. Ona göre bu “sahte” para ve değerli metallere ve Bitcoin’e yatırım yapılmalı.