Arthur Hayes, memcoin’leri “aptal ve işe yaramaz” olarak görmemeye çağırdı

Yatırımcı ve BitMEX kripto para borsasının kurucu ortağı Arthur Hayes, topluluğa memcoin’leri “aptal ve işe yaramaz” olarak değerlendirmemeye çağırdı. Ona göre, bu tür varlıkların yalnızca menşeinin niteliğine dayanarak erken sonuçlara varılmamalıdır.

Girişimci, memcoin’lerin sektöre çok özel faydalar sağladığına inanıyor. Yeni kullanıcıları ve geliştiricileri çekmekle ilgilidir. Bu tür paralar büyük ilgi görüyor ve bu da blockchain’in gelişimine katkıda bulunuyor.

Hayes, memecoin’leri destekleyen ve sektöre sürekli olarak benimsenmesini teşvik eden ağların zaman içinde giderek daha değerli hale geleceğine inanıyor. İş adamı, Ethereum ve Solana’nın şu anda kendileri için en uygun blok zincirler olduğunu vurguladı.

Bu tür varlıkların genç yatırımcılar arasında popülerlik kazandığını belirtiyor. Hayes, bunun, Y kuşağı ve yakınlaştırma kuşağı olarak adlandırılan nesillerin doğasında bulunan “oyun zihniyeti” ile kolaylaştırıldığını söylüyor.

Girişimci, memcoinlere olan ilginin yakın gelecekte de devam edeceğine inanıyor. BitMEX’in kurucu ortağı, Las Vegas’taki MSG Sphere eğlence kompleksinin ekranında Dogwifhat (WIF) logosunun reklamının yapılması gibi olağanüstü pazarlama çözümleriyle destekleneceğini söyledi.

Geçen hafta WIF oranının tarihi bir yüksek seviyeye ulaştığını belirtmekte fayda var. TradingView’e göre bu yazının yazıldığı sırada varlığın değeri 4,38 dolardı.

Daha önce Ethereum kurucu ortağı Vitalik
Buterin memcoinlerin geleceği hakkındaki görüşünü paylaşmıştı. Kamu projelerinin finansmanı da dahil olmak üzere bu varlık sınıfının çeşitli kullanımlarına baktı.

Yatırım şirketi Franklin Templeton’dan analistler de memcoin’lere ilişkin raporlarını sundular. Uzmanlar, bu tür kripto paraların yerel blok zincirlerle güçlü ilişkisinin yanı sıra ağ içindeki faaliyetler üzerindeki etkilerine de dikkat çekti.