Artık Opera’nın MiniPay Kripto Cüzdanı USDT ve USDC’yi Destekliyor

Teknoloji şirketi Opera, mobil tarayıcısı Opera Mini’deki kripto para cüzdanını güncelleyerek USDT ve USDC’yi entegre ediyor.

 

Artık Opera'nın MiniPay Kripto Cüzdanı USDT ve USDC'yi Destekliyor

 

 

Kullanıcılar, MiniPay’in yeni Pockets işlevi sayesinde Celo dollar (cUSD) ile büyük sermayeli stablecoinler arasında tek tıklamayla “subsent ücretleri ve gizli maliyetler olmadan” takas yapabilecekler.

Opera’nın mobil cihazlardan sorumlu başkan yardımcısı Jørgen Arnesen, bu işlevin Web3’te varlık değişimini kolaylaştırdığını ve kullanıcıların gaz ücretleri konusunda endişelenmeden sanal cüzdanlar arasında madeni paraları hızlı bir şekilde takas etmelerine olanak tanıdığını söyledi.

Eylül 2023’te piyasaya sürülen MiniPay, Celo blockchain üzerinde çalışır ve ABD dolarına sabitlenmiş Mento’nun cUSD stablecoin’ini kullanır. Başlangıçta, sadece telefon numarası kullanarak para göndermek ve almak için Afrika’daki kullanıcılar hedef alınarak tasarlandı.

MiniPay’in lansmanından bu yana, Nijerya, Gana, Kenya ve Güney Afrika’dan üç milyondan fazla kullanıcı MiniPay’i etkinleştirdi. BitcoinAfrica.io’nun verilerine göre, bu ülkeler 2023 yılında bölgede kripto para kullanımında lider konumda bulunuyor.