Avalanche (AVAX) Konsolidasyonla Karşı Karşıya

 

Avalanche (AVAX) fiyatının, önemli büyüme teşviklerinin olmaması nedeniyle yatay hareket etmeye devam etmesi muhtemel.

Kısa vadeli yatırımcıların arza hakim olması nedeniyle AVAX sahipleri arasındaki duyarlılık da giderek düşüşe geçiyor.

 

Yatırımcılar Avalanche’ı satmaya hazırlanıyor

 

Avalanche’ın fiyatı yakında yatırımcı davranışlarının etkisini hissedebilir; arz, varlıklarını bir ay veya daha kısa bir süre ellerinde tuttukları bilinen kısa vadeli sahiplerin hakimiyetindedir. AVAX’ta dolaşımdaki toplam arzın neredeyse %28’i veya 107 milyon token bulunuyor.

 

Avalanche (AVAX) Konsolidasyonla Karşı Karşıya
AVAX tedarik dağıtımı. Kaynak: IntoTheBlock

 

Ek olarak altcoin 38 dolarda önemli bir dirençle karşı karşıya kalma riskiyle karşı karşıya. Küresel Para Giriş/Çıkış (GIOM) göstergesine göre bu fiyattan yaklaşık 12,47 milyon coin satın alındı. Sahipler pozisyonlarından çıkmaya karar verirse yukarı yönlü momentum sönebilir.

 

Avalanche (AVAX) Konsolidasyonla Karşı Karşıya
GIOM AVAX. Kaynak: IntoTheBlock

 

AVAX Fiyat Tahmini: Konsolidasyon Önde

 

Avalanche’ın fiyatı son birkaç gün içinde %15’ten fazla arttı. 31 dolar seviyesi, altcoin’in bir aydır bulunduğu konsolidasyon aralığının alt sınırı oldu. Üst limit ise 39$ olarak belirlendi.

Geçtiğimiz ay boyunca AVAX üç kez konsolidasyondan çıkmaya çalıştı ancak her seferinde başarısız oldu. Bu, 50 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) 200 günlük EMA’yı geçene kadar devam edecek.

 

Avalanche (AVAX) Konsolidasyonla Karşı Karşıya
AVAX fiyat analizi. Kaynak: TradingView

 

Ancak yatırımcıların token tutmaya veya biriktirmeye karar vermesi durumunda düşüş tezi çürütülebilir. Bu durumda Avalanche aralığın dışına çıkacak ve potansiyel olarak 39 doları destek olarak onaylayacak.