Ben Armstrong yatırım için en iyi yedi kripto parayı seçti

Ben Armstrong, BTC, ETH, SOL, XRP, SUI, PYTH ve ONDO’yu listeledi. Bu kripto varlıklara olan sarsılmaz güveni destekleyen nedenler ise şu şekildedir.

Blog yazarı, piyasa değeri 1,39 trilyon doları aşan ilk kripto para biriminin kaybeden olamayacağından emin. Bitcoin, tüm kripto pazarının kapitalizasyonunun yarısından fazlasını oluşturuyor. Buna ek olarak, giderek daha fazla sayıda kurumsal yatırımcı Bitcoin’e yatırım yapıyor veya onu kripto para birimi borsada işlem gören fonlar (ETF’ler) aracılığıyla dolaylı olarak satın alıyor.

Armstrong, Ethereum’u “dijital gümüş”, Bitcoin’in en yakın rakibini ise “dijital altın” olarak adlandırdı. Kripto meraklısı, yatırımcıların ABD’de spot Ether ETF’lerinin ortaya çıkacağını umması nedeniyle ETH’nin çekici kalacağını öne sürdü.

Blogcunun SOL’a olan güveni, Solana blok zincirine dayanan birkaç başarılı memcoin’in piyasaya sürülmesi nedeniyle artan tanınmaya dayanıyor.

Armstrong’un XRP lehine argümanı, kripto paranın ihraççısı Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile dava sürecinin son aşamalarında olduğu umudundan kaynaklanıyor. Ayrıca blog yazarı, Ripple’ın olası ilk halka arzının (IPO) da XRP oranı üzerinde iyi bir etki yaratacağından emin.

Armstrong ayrıca SUI parasını da listesine dahil ederek blockchain’in verimli olduğunu söyledi. Ayrıca kripto meraklısı, gerçek varlıkların tokenizasyonuna odaklanan Pyth Network (PYTH) ve Ondo Finance (ONDO) projelerine de dikkat çekti.

Bitboy yakın zamanda Cardano blok zincirini ölmekte olan bir proje olarak nitelendirdi. Blog yazarı, Cardano’nun zayıf performansının nedeninin kurumsal yatırımcılardan gelen sermaye eksikliği olabileceğini öne sürdü.