Biden Yönetimi Kripto Para Konulu Yuvarlak Masa Toplantısına Katılacak

ABD’li Kongre Üyesi Ro Khanna, Kripto Endüstrisine Yönelik Yuvarlak Masa Toplantısı Düzenliyor

Toplantıya Biden Yönetiminin, Temsilciler Meclisi ve Senato’nun Temsilcileri ile İş Adamı Mark Cuban Davet Edildi

Etkinlik Temmuz Ayı Başında Washington’da Gerçekleşecek

ABD’den Kongre Üyesi Ro Khanna, kripto endüstrisine adanmış bir yuvarlak masa toplantısı düzenleyecek. Bu toplantıya Biden yönetiminin temsilcileri, Temsilciler Meclisi ve Senato’dan bir grup yetkili ve Amerikalı milyarder Mark Cuban davet edildi. Bu etkinlik, Bitcoin Magazine tarafından duyuruldu.

Toplantının Detayları

Toplantının, Temmuz 2024 başında Washington, D.C.’de yapılacağı biliniyor. Kaliforniya’nın 17. seçim bölgesini temsil eden ABD Kongre Üyesi Ro Khanna, bu toplantıyı “politikacılar ve blockchain inovasyon liderleriyle gerçekleştirilen en önemli etkinlik” olarak nitelendirdi. Khanna, dijital varlıklar sektörüne olumlu yaklaşan bir politikacı olarak tanınıyor. Özellikle, ABD’de kripto endüstrisini düzenlemeyi amaçlayan FIT21 yasa tasarısını destekledi.

Khanna’nın Açıklamaları ve Destekleri

Khanna, yakın tarihli bir yayında, Biden yönetiminin bu yasa tasarısını desteklemesi gerektiğini, böylece kripto para birimlerinin düzenlenmesine açıklık getirilip iş fırsatlarının yaratılmasına katkıda bulunulacağını belirtti.

Mark Cuban’ın Görüşleri

Öte yandan, Mark Cuban, ABD başkanlık yönetiminin kripto endüstrisine yönelik politikaları hakkında defalarca yorum yapmıştır. Hatta Biden’ın kripto paralara yönelik sert tutumunun, yaklaşan seçimlerde ona zaferi kaybettirebileceğini bile öne sürdü.

Cuban’ın Biden’a Mesajı

Cuban, “Birçok kez söyledim, Biden’ın kriptoyu destekleyen seçmenler ile Gensler arasında seçim yapması gerekecek. Aksi takdirde bu, ona Beyaz Saray’daki yerini kaybettirebilir,” diye yazdı. Daha önce, milyarder, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler’i de sert bir şekilde eleştirmişti. Cuban, ajansın başkanının “görevine tamamen uygun olmadığını” ifade etti.

Donald Trump’ın Kripto Para Açıklamaları

Bu arada, Biden’ın başkanlık yarışındaki en yakın rakibi Donald Trump, dijital varlıkların destekçilerine yeniden seslendi. Joe Biden’ın kripto paralara karşı “savaşına” son vereceğini söyledi. Trump, Amerika Birleşik Devletleri’nin “ilk kripto başkanı” olmayı hedefliyor. Ayrıca, ABD’deki madencilik şirketlerinin çalışmalarını desteklediğini belirtti.