Binance Kripto Para Birimine Genel Bakış

Binance’in Kısa Açıklaması

2017 yılında kurulan Binance borsası merkezi bir platformdur. Coingecko kaynağına göre borsa yüksek (10) güvenilirlik derecesine sahip. Ocak 2024 itibarıyla borsada 371 kripto para işlem görmektedir, en aktif işlem çifti BTC/FDUSD’dir. Son 30 gündeki maksimum işlem hacmine 12 Mayıs’ta 1.858.226 BTC ile ulaşıldı.

Binance borsasının detaylı incelemesi

Binance ve ekosistemine ilişkin bu genel bakış, Binance borsasına ve Token BNB ekosistem içindeki işlevlerine genel bir bakış sunacaktır. Binance bugün neden güvenilir bir kripto para borsası ile eş anlamlıdır?

Medya alanındaki borsaya faydalı bağlantılar: Telegram , Twitter , Medium , Instagram , Reddit , Facebook

ICO Binance

 • Binance ICO’nun Başlangıcı: 1 Temmuz 2017
 • Binance ICO’nun Sonu: 21 Temmuz 2017
 • Toplanan: 15.000.000 ABD Doları
 • Platform: Ethereum
 • Token: Binance Coin (BNB)
 • Toplam jeton: 200.000.000
 • Satılık jetonlar: 100.000.000

Binance’den yönlendirme kodu

Binance borsası yeni kullanıcılara hediye alabilmeleri için kodlar sunuyor. Uygulamanın içindeki ödül merkezinden edinilebilirler.

Kod

yönlendi̇rme kodu

Referans kodunuzla neler alabilirsiniz

 • Ticaret komisyonlarında indirim
 • USDT Kuponu

Bir kripto borsası olarak Binance

Binance.com halihazırda 1000’den fazla kripto para satın alabileceğiniz Kriptodan Kriptoya işlemlerde uzmanlaşmış bir borsadır; kontrollü sosyal projelerden oluşan tam bir ekosistemdir. Changpeng Zhao’nun (borsanın kurucusu) akıllı politikası öyle ki, farklı eyaletlerin düzenlenmiş otoritelerine bağımlılığı ortadan kaldırmak için, farklı ülkelerde şubeler açarak genişlemek zorunda kaldılar.

Bugün Binance’te alım satıma açık işlem çiftleri arasında:

 • Bitcoin (BTC) / USD
 • Ethereum (ETH) / ABD Doları
 • Dalgalanma (XRP) / USD
 • Litecoin (LTC) / USD
 • Ve bircok digerleri

Güncelleme – Binance, itibari para işlemleri konusunda uzmanlaşmış bir bölüm açtı

Borsa, Temmuz 2017’deki lansmanından bu yana patlayıcı bir büyüme yaşadı ve şu anda günlük işlem hacmi açısından 4. en büyük kripto para borsası olarak konumlanıyor.

Bu patlayıcı büyümenin birçok nedeni vardı; bunlardan biri saniyede 1,4 milyona kadar işlem gerçekleştirebilme yeteneğiydi; bu, site ne kadar meşgul olursa olsun gönül rahatlığıyla işlem yapabileceğiniz anlamına geliyor. Ayrıca Binance, işlem ücretleri için rekabetçi piyasa oranları sunmaktadır: işlemin her iki tarafında %0,1 veya Binance Token’larınızı (BNB) alıp satarsanız %0,075 (bu konuya daha sonra değineceğiz).

Binance ayrıca kullanıcılarını kripto para birimlerini Binance borsasında saklamaya teşvik ederek onlara düzenli airdrop alma fırsatı veriyor. Bu, madeni paralarını düzenli olarak alıp satmak ve aynı zamanda onları tutmak için finansal bir ödül (GAS) almak isteyenler için büyük bir avantajdır.

Herkes için bir borsa olmaktan gurur duyuyorlar (sloganlarının “Dünyayı Değiştir” olmasına şaşmamalı), yeni başlayanlar için kullanıcı dostu ve sezgisel bir mobil ve web platformu arayüzü ve deneyimli yatırımcılar için tek tıklamayla karmaşık bir kullanıcı arayüzü sağladıklarını iddia ediyorlar. .

Sonuç olarak. Bainens değişimi nedir:

Binance – Saniyede 1,4 milyona kadar işlem gerçekleştirebilen bir borsa.
BNB tokenlarınızı kullanırken %0,1 veya % 0,075 gibi inanılmaz derecede düşük işlem ücretleri sunar .
Tüm yatırım ihtiyaçlarına yönelik bir kullanıcı arayüzüne sahiptir ve web ve mobil uygulamalar için bir istemci sunar.
Bazı kripto para birimleri GAS kazanır

Binance web sitesine kayıt

Binance’e kaydolmak karmaşık bir süreç değildir, dolayısıyla borsada bir hesap oluşturmak için yalnızca 3 adım yeterlidir:

 1. Resmi web sitesi www.binance.com kontrol ediliyor
 2. E-posta ve şifreyi girme
 3. Bir mektuptaki verilerin e-posta ile doğrulanması

Daha sonra iki faktörlü kimlik doğrulamayı ayarlamayı bekleyebilirsiniz.

Binance’te iki faktörlü yetkilendirme, güvenliğinizin ek bir önlemidir; esasen iki veya daha fazla faktörü kullanarak borsa web sitesine giriş yaparsınız. Örneğin, Google Authy ve ardından e-posta yoluyla onay.

Son zamanlarda, kullanıcının ihtiyaç duyduğu sitenin sahte bir sürümle değiştirildiği bir kimlik avı saldırıları dalgası yaşandı. Resmi Binance web sitesi de bir istisna değildir; her bağlandığınızda kontrol etmeye değer. Tarayıcınızın adres çubuğunda Binance.com alan adını ve HTTPS şifreleme protokolünü kontrol edin

Binance web sitesi Türkçeye nasıl çevrilir?

Okurlarımızın çoğu bize Binance borsasının dilsel bağlantısı hakkında makul bir soru sordu. Türkçe olmasa da herhangi bir ülkenin diline geçme fonksiyonu bulunmaktadır.

Türkçe çeviri

Yukarıdaki ekran görüntüsüne dayanarak Binance’i Türkçeye çevirme talimatları oldukça basittir:

 1. Sayfanın sağ köşesine git
 2. Küreye tıklayın
 3. Binance için Türkçe dilini seçin

Bakiyenizden nasıl para çekilir

Binance borsası, kripto para cüzdanı olarak idealdir; bu, Binance’te kişisel finans hesabınızda güvenle para saklayabileceğiniz anlamına gelir. Binance’te para yatırma yönetimi, bakiye ve içeriği hakkında bilgi içeren ayrı bir sayfada gerçekleştirilir; sitenin başlığındaki (üst kısım) kullanıcı simgesine ve açılır menüye tıklayarak sayfaya ulaşabilirsiniz. “denge” penceresi. Her şey aşağıdaki ekran görüntüsünde ayrıntılı olarak gösterilmiştir.

Bakiyenizden nasıl para

Binance’e Bitcoin, Ethereum veya başka bir özel kripto para birimi göndermenize gerek yoktur; sayfada bulunan herhangi bir kripto para birimiyle bakiyenize yükleme yapabilirsiniz.

Her sanal para birimi adının karşısında üç düğme görebilirsiniz

• Mevduat – Binance bakiyenize para yatırmak

• Para Çekme – Binance bakiyesinden kripto para birimini başka bir cüzdana çekmek

• İşlemler – Ticaret (bir varlığın satın alınması/satılması) için işlevsellik içeren sayfalar

sanal para birimi

Dikkat. Gönderdiğiniz varlığı her zaman takip edin, kripto para biriminin alındığı cüzdanın bu tür kripto para birimi için şifreleme protokolünü desteklemesi gerekir.

Binance cüzdanına nasıl fon sağlanır?

Binance’te hesabınıza ilk kez para yatırdığınızda platform, kendi kimliğine sahip özel ve benzersiz bir cüzdan oluşturur. Bunu transferler sayfasından alabilirsiniz (“Para Yatırma” butonu )

Binance hesap yönetimi bölümü

Türkçe – Mevduat bölümündeki Mevduat bölümüne gittiğimizde kendimizi Binance hesap yönetimi bölümünde bulacağız. Burada şunları yapabiliriz:

• Ağ Seçin – kripto para birimimiz için depolama ağını seçin

• Memo BNB, ödemenizi gönderen olarak tanımlayan özel bir tanımlayıcıdır. Bazı ödemeler yapılırken gereklidir

Binance hesap yönetimi bölümü

Sayfa pek dikkate değer değil. Sol tarafta varlığın adını, bakiyesini, emirlerdeki token sayısını, mevcut bakiyeyi görüyoruz. Hemen altında bize bir TAG – ödeme tanımlayıcı verilmiştir; bu, başka bir kaynaktan para göndermek için kullanışlıdır. Standarda göre orijinal cüzdanınızın adresi (bizim durumumuzda Ripple XRP).

Fonlar, bir onayın ardından Binance’e aktarılır, ardından tarihte görünür ve bundan sonraki kaderi buradan takip edilebilir.

Binance’teki bir karttan bitcoin nasıl alınır ?

Yakın zamanda yapılan bir güncellemeden sonra Binance artık kart kullanarak kripto para birimi satın alma olanağına sahip. Tahmin ettiğiniz gibi Master Card ve VISA logolarının bulunduğu pencerede Şimdi Satın Al butonuna tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Binance’e nasıl para çekilir

Binance’ten bir karta ve hatta ruble cinsinden para (para) çekmek de zor bir iş değil. Bunu yapmak için bir değiştiriciye ihtiyacınız olacak, mevcut olanı Bestchange.ru’da bulunabilir. Olumlu bir üne sahip herhangi birini seçebilir ve başarılı bir çeviri yapacağınızdan emin olabilirsiniz

Binance'e nasıl para çekilir

Değiştiriciler aracılığıyla para çekmek çok basittir: İşlemi onayladıktan sonra, değiştiricinin kripto cüzdanına kripto para birimini gönderirsiniz ve blockchain içinde, belirttiğiniz ayrıntılara göre ihtiyacınız olan para biriminde size geri gönderir.

Borsadan para çekme işlemi, bilançoda yer alan varlıklar tablosunda bulunan ve bizi herhangi bir kripto para biriminin çekilmesini yönetmek için sayfaya götürecek olan “Para Çekme” düğmesi aracılığıyla gerçekleştirilir, ancak varsayılan para birimi aynı olacaktır. son pencerede seçtik.

Para birimine bağlı olarak bu sayfadaki bilgiler değişiklik gösterebilir. Ancak genel olarak burada her şey aynı. Ana ve ortak alanlar adres ve para çekme tutarıdır. Borsa ayrıca komisyonu da hesaba katarak transfer sonrasında cüzdanınıza alacağınız kripto para miktarını da size bildirecektir.

Borsalar aracılığıyla kripto para alışverişi yaparken dikkatli olmalısınız; çoğu zaman kullanıcılar omuzlarına düşen komisyonu hesaba katmaz ve gereken miktardan daha az bir miktar transfer ederler.

Binance borsasında nasıl işlem yapılır ?

Binance borsasındaki tüm alım satım süreci, kripto para biriminin alınıp satılmasından ibarettir. Binance borsasında işlem yapmak için kripto para alım satımının getirdiği tüm riskleri anlamalısınız. Ve en azından temel temellere sahip olun. Ticaretle ilgili makale serimiz size bu konuda yardımcı olacaktır:

• Yeni Başlayan Yatırımcıların Yaptığı İlk 15 Hata

• Yeni başlayanlar için kripto para ticareti nasıl yapılır: faydalı bağlantılar ve vakalar

• Kripto para ticareti nerede yapılır? Bir kripto para borsası seçme

• Ticaret sürecini basitleştiriyoruz. Doğrulanmış hizmetlerin listesi

Binance Komisyonu

Bu yazının yazıldığı sırada Binance borsası, kullanıcı tarafından yapılan her işlem için ortalama %0,1 komisyon almaktadır. Binance token (BNB) aracılığıyla ödeme yapmayı seçenler, işlem ücretlerinde %50 indirimden yararlanabilirler; bu da uzun vadede paradan tasarruf etmek için iyi bir seçenektir. Şu ana kadar bu borsa en düşük ücretlerden bazılarına sahip.

Borsadan para çekme komisyonu bir kripto para biriminden diğerine ilişkilidir.

Aşağıdaki tablo platformdan para çekmek için ana komisyon türlerini göstermektedir

Borsadaki transferler için jeton sayısında herhangi bir kısıtlama yoktur, ancak para çekme konusunda bir sınırlama vardır. Başlangıçta, kayıtlı kullanıcıların 2 bitcoin çekme limiti vardır; tek seferlik para çekme işleminde kripto para miktarını artırmak için doğrulamadan geçmeleri gerekir.

Binance tarafından nasıl doğrulanırım?

Binance doğrulaması kimliğinizi doğrulamaya yönelik bir prosedürdür. Binance’te kullanıcılar 3 seviyeye ayrılır:

• Birinci düzey – doğrulanmış müşteriler (24 saat içinde 2 BTC ile sınırlayın)

• İkinci düzey, doğrulamayı geçen ve gerekli tüm kimlik kanıtını sağlayan kullanıcılardır. (24 saat boyunca 100 BTC ile sınırlandırın)

• Üçüncü seviye – Binance’e kayıtlı, bireysel para çekme limiti olan işletmeler ve fonlar. (24 saat içinde 200 BTC’ye kadar). Bunu elde etmek için Binance teknik desteğiyle kişisel olarak iletişime geçmelisiniz ve proje ekibi tam bir kontrol yapacaktır; bu sırada işletmenin varlığını doğrulayan belgelere, örneğin kurucu belgelere ihtiyacınız olacaktır.

Binance doğrulamasını geçmek ve en azından ikinci seviyeye geçmek için, sağlanması gereken veri ve belgeler arasında, borsaya hakkınızda bazı veriler sağlamanız gerekir:

Doğrulama için hesap sahibinin tam adı

Bir ülke

Zemin

Pasaport fotoğrafları (Ana sayfa + kayıt)

Pasaportlu selfie

Sürecin zahmetine rağmen, doğrulamayı bir kerede geçen tüm kullanıcılar para çekme limitlerini artırıyor. Herhangi bir kripto para birimini çekerken ödemenin bitcoin cinsinden yapılacağını belirtmekte fayda var.

Binance Vadeli İşlemleri

Vadeli işlem piyasasında, spot piyasanın aksine, anlaşmalar hemen kapanmaz. Karşı taraflar, bir işlemi gerçekleştirirken, işlemin daha sonra, işlem fiyatından pozisyonun önceden belirlenmiş tasfiyesi sırasında yapılması gereken bir anlaşma yaparlar. Tüccarlar, sözleşmeleri yürütürken varlığın sahibi değildir; ticaret yalnızca değeriyle gerçekleştirilir.

Bir diğer önemli nüans, bir işlemi tamamlamak için başlangıç ​​ve sürdürme teminatının kullanılmasıdır. Bu nedenle, pozisyon açarken kullanıcının belirlenen başlangıç ​​teminatından (her sözleşme için ayrı ayrı) daha fazla teminata sahip olması gerekir. Sürdürme marjı, teminat ve gerçekleşmemiş kar toplamının altına düşemeyeceği seviyedir. Böyle bir durumda pozisyon otomatik olarak tasfiye edilir.

Farklı sözleşmeler için başlangıç ​​ve sürdürme marjlarına ilişkin güncel verileri burada bulabilirsiniz:

https://www.binance.com/ru/support/faq/360033161972

Otomatik tasfiye için para cezası (komisyon) alınır:

binance komisyonları
binance komisyonları

Bu durumda kullanıcı istediği zaman pozisyonu kapatma hakkına sahiptir, bu durumda herhangi bir ceza uygulanmayacaktır.

Spot borsa ile vadeli işlem borsası arasındaki bir diğer önemli fark, fiyatlardaki farktır. Vadeli işlem fiyatları ek depolama maliyetlerini içerir ve bu nedenle spot oranlardan önemli ölçüde farklılık gösterir. Binance, fonlama oranlarıyla bu seviyeleri uzun vadede birbirine yakınlaştırmayı hedefliyor. Fonlama oranları, türevler ve spot piyasalar arasındaki fiyat farkına dayalı olarak kısa veya uzun pozisyon ticareti yapan yatırımcılara yapılan düzenli ödemelerdir. Finansman her 8 saatte bir, saat 3:00’te gerçekleştirilir; 11:00 ve 24:00.

Mevcut oranlar:

binance fonlama oranları
binance fonlama oranları

Binance’den Yarışmalar (Yarışmalar)

Yüzlerce diğer kripto para borsası arasında Binance, ödüllerin kesinlikle en ucuz olduğu düzenli yarışmaları ve yarışmalarıyla öne çıkıyor.

Yarışma, kripto para birimleri Binance’te listelenen çeşitli projelerle işbirliği içinde düzenleniyor.

Yarışmanın çoğunlukla tek bir formülü vardır: Kazanan, BAZI bir dönem boyunca maksimum BİR ŞEY işlem hacmine karşılık BİR ŞEY alır.

Bunun bir örneği, 21 Şubat 2019’da düzenlenen BitTorrent gibi kripto para birimi projelerini içeren yarışmadır.

Bu tür olayların özelleştirilmiş bir PR hamlesinden başka bir şey olmama ihtimali var. Çünkü bir rekabet organizasyonunun döviz kurunda artışa yol açması alışılmadık bir durum değil. Bu nedenle, listeler veya planlanan yarışmalar hakkındaki her türlü bilgi kesinlikle gizlidir.

Binance incelemeleri

Binance incelemeleri
İnceleme 1
Binance incelemeleri
İnceleme 2
Binance incelemeleri
İnceleme 3

Niteliksel bir değerlendirme yapmak ve Binance’in bir dolandırıcılık mı yoksa uzun vadeli karlı bir yatırım mı olduğu sorusunu yanıtlamak için olumlu ve olumsuz incelemeleri bulmak amacıyla interneti taradıktan sonra aşağıdaki örnekler bulundu.

Binance’te hatalar ve çözümleri

Binance platformunda kayıt, yetkilendirme ve alım satımla ilgili bulunan tüm hataları aşağıda bulabilirsiniz. Liste periyodik olarak güncellenmektedir.

2FA aracılığıyla yetkilendirme sırasında hata oluştu

2FA aracılığıyla yetkilendirme sırasında hata oluştu

Çoğu durumda bu hatanın çözümü, aramanın yapıldığı cihazdaki saatin yanlış ayarlanmasıdır. Saat diliminize göre otomatik olarak güncellenecek saati ayarlayın. Bundan sonra yetkilendirmeyi en baştan başlatın. Ayrıca VPN ve İnternet bağlantısını engelleyen diğer hizmetlerin kapalı olup olmadığını da kontrol edin.

İki faktörlü kimlik doğrulama bağlaması başarısız olduÇoğu durumda bu hatanın çözümü, aramanın yapıldığı cihazdaki saatin yanlış ayarlanmasıdır. Saat diliminize göre otomatik olarak güncellenecek saati ayarlayın. Bundan sonra yetkilendirmeyi en baştan başlatın. Ayrıca VPN ve İnternet bağlantısını engelleyen diğer hizmetlerin kapalı olup olmadığını da kontrol edin.

İki faktörlü kimlik doğrulama bağlaması başarısız oldu

Burada da bir önceki durumda olduğu gibi çözüm saat ve tarihinizi düzeltmek olacaktır. Ayrıca, akıllı telefonunuzda bağlama için yanlış seçilmiş bir uygulama nedeniyle hata oluşabilir.

Dil değiştirirken Binance hatası

Değişim arayüzünde küçük bir hata var: Dili değiştirirken, imleç üzerine getirildiğinde istenen dili seçmek için gerekli pencere kayboluyor. Şuna benziyor:

Dil değiştirirken Binance hatası

Sorunun çözümü: Adres çubuğundaki herhangi bir dili Türkçe olarak değiştirebilirsiniz

Dil değiştirirken Binance hatası

Bu işlemlerden sonra Binance borsası yine Türkçe olacaktır.

Binance borsasının diğer borsalarla karşılaştırması

Aşağıdaki tablo neyi seçeceğinize karar vermenize yardımcı olacaktır:

Binance veya Buybit veya başka bir kripto para borsasi

Binance borsasının diğer borsalarla karşılaştırması
Binance borsasının diğer borsalarla karşılaştırması

Binance’in artıları ve eksileri

Artilari

+ Büyük likidite, birçok ticaret sözlesmesi –
BTC, BCH, ETC, Ripple (XRP) ve diger üst varliklar için.

+ Binance borsasinin iyi itibari.

+ Bonus almak için turnuvalar ve savaslar.

+ BNB kripto para birimi yardimiyla komisyonlari azaltma yetenegi.

+ Ticaret terminalinde farkli emir ve firsat türleri.

+ Yüksek güvenlik, bilgisayar korsanlig
hakkinda bilgi eksikligi.

+ Dogrulama gerekli degildir.

+ Bir demo hesabi var.

Eksiler

– Olasi piyasa manipülasyonlari.

– Önce bir Binance hesabi olusturma ihtiyaci.

– Depozito sadece USDT veya BNB cinsinden mümkündür