Binance Labs, Bitcoin Yeniden Alım Protokolü BounceBit’e Yatırım Yapıyor

Aynı adı taşıyan borsanın risk sermayesi kolu olan Binance Labs, BounceBit Bitcoin yeniden staking protokolüne açıklanmayan miktarda yatırım yaptı.Kuruluşun temsilcilerinin bildirdiği gibi, BounceBit projesinin fikri, Bitcoin kullanarak. Fon oranlarının arbitrajı ve yeniden stake etme ve madencilik için zincir üstü sertifikaların verilmesi gibi stratejiler aracılığıyla protokol, merkezi (CeFi) ve merkezi olmayan finansın (DeFi) işlevlerini birleştiriyor.

Binance Labs yaptığı açıklamada, girişimin ilk kripto para biriminin potansiyelini ortaya çıkarmaya ve karlılığı artırmaya yardımcı olmasının beklendiğini söyledi.

Basın açıklamasına göre proje, DeFi, geleneksel finans ve blockchain teknolojisi konularında deneyime sahip bir ekip tarafından yönetiliyor. BounceBit’in, düzenlenmiş depolama ve çok partili bilgi işlem (MPC) kullanarak güvenliğe ve şeffaflığa öncelik verdiği bildiriliyor.

Binance Labs, karşı taraf risklerini en aza indirmek için Ceffu’nun Mirror X ve tezgah üstü uzlaştırma (OES) çözümleriyle birleştirilen BounceBit’in, gelir getirici faaliyetlerde bulunacak ilk kripto para birimi için güvenli bir ortam yaratmayı hedeflediğini söyledi.

“BounceBit, CeFi ve DeFi’yi birleştirerek Bitcoin kullanımına yönelik yeni olanaklar sunuyor. Binance Labs olarak her zaman sektöre yön veren yenilikçileri arıyoruz. Binance Kurucu Ortağı ve Binance Laboratuvarları Başkanı Yi He, “Güvenli ve şeffaf CeDeFi çözümleri aracılığıyla Bitcoin’i güçlendirme misyonlarını gerçekleştirirken büyümelerini izlemeyi sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

BounceBit’in yeniliklerinden birinin, doğrulayıcıları hem protokol tokenlarını hem de Bitcoin’i stake etmeye teşvik eden bir ekosistem geliştirmesi olduğu bildiriliyor. Ekibe göre bu yaklaşım ağ güvenliğini artırıyor ve dijital varlığın değerini ve kullanışlılığını artırıyor.

Binance Labs’in daha önce Babylon ve Renzo gibi projelere yatırım yaptığını da hatırlayalım. Ayrıca kuluçka programı kapsamında yedi projeye daha destek verildi.