Binance Labs Zircuit’in Gelişimine Yatırım Yaptı

Binance Labs, Zircuit projesine açıklanmayan bir miktarda yatırım yaptı. Bu, sıfır bilgi (zk) paketi ve yapay zeka destekli sekansör seviyesinde güvenlik sunan bir projedir. Yatırım, bu yaz 2. katman ana ağının başlatılmasından önce geldi.

Yatırımın Detayları

Her iki şirket de yatırımın miktarını ve diğer anlaşma şartlarını açıklamayı reddetti. Zircuit’in ayrıca Pantera Capital ve Dragonfly gibi büyük girişim sermayesi kuruluşları tarafından desteklendiği bildirildi. Proje, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumlu kendi birikim paketini kullanıcılara sunuyor. Bu girişim, ZKsync, Scroll ve Linea gibi projelere rakip olarak görülüyor.

Zircuit’in Güvenlik Özellikleri

Zircuit’in ayırt edici özelliği, sekansör seviyesinde güvenliktir. The Block’a konuşan Zircuit’in kurucu ortağı ve eski Quantstamp yöneticisi Martin Derka, “Zircuit’te, diğer birleşimlerde olduğu gibi, işlemleri bloklara organize etmekten sorumlu olan sekansör adı verilen bir yapı vardır. Ancak bu yapı, işlemleri birleştirmeden önce sonuçlarını dikkatlice inceler” dedi.

Yapay Zeka ve Güvenlik

Derka, geliştiricilerin her işlemin dolandırıcılık olup olmadığını kontrol etmek için yapay zeka teknolojisini kullandığını vurguladı. “Kötü veya dolandırıcı işlemler hemen karantinaya alınır” diye ekledi.

Zircuit’in Hedefleri

Sekansör seviyesinde güvenliğin ana amacı, olası açıkları tespit etmek ve kullanıcıların zarar görmesini engellemektir. “Bu şekilde, Zircuit tüm katılımcılar için güvenli bir ortam oluşturur” diye ekledi Derka.

Projenin Başarıları

Zircuit temsilcileri, kilitli toplam değer (TVL) olarak 3,5 milyar dolardan fazla bir miktara sahip olduklarını iddia ediyor. Build to Earn programı, 1100’den fazla başvuru çekti. Ethena, Renzo, Ether.fi, KelpDAO, Elixir, Ambient, Pendle, LayerZero gibi şirketler projenin lansman ortakları arasında yer alıyor.