Binance spot kopya ticaretini başlattı

Kripto para borsası Binance, spot kopya ticaretinin başlatıldığını duyurdu. Platformun temsilcileri bu konuda ForkLog’a bilgi verdi.

Yeni araçla kullanıcılar, en iyi yatırımcılarla aynı işlemleri takip edebilecek ve otomatik olarak gerçekleştirebilecek. İkincisi ise, stratejilerini tekrarlayan kullanıcılardan haftalık %10 kar payı ve komisyonda %10 indirim alacak.

Binance, özelliğin faydaları arasında işlemlerin hızı ve verimliliğinin yanı sıra çeşitlendirme ve risk yönetimini de gösteriyor.

Kopya yatırımcılar, kar ve zarar tabloları gibi en iyi yatırımcıların performans ölçümlerini görüntüleyebilir ve takip etmek istediklerini seçerek kendi risk kontrollerini ayarlayabilir.

Şu anda, spot kopya ticareti, varlıkları lider yatırımcı olarak kayıt için minimum gereklilikleri karşılayan, 500’den 250.000 USDT’ye kadar deneyimli kullanıcılara açıktır.

Araca genel erişim Mayıs ayında açılacaktır.

Özetlemek gerekirse Binance, kullanıcılardan gelen “güçlü talebe” yanıt olarak Ocak ayında vadeli işlemlere yönelik kopya ticareti işlevini genişletti.