Binance’te yakın zamanda listelenen tokenlerin %80’inden fazlası kan kaybediyor

 

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’te yeni kripto para birimlerinin %80’inden fazlası kırmızı renkte.

Son altı ayda borsada listelenen tokenlerin büyük çoğunluğunun listelenmelerinden bu yana değer kaybetmesi, en yeni kripto para birimlerini arayan yatırımcıların endişelerini artırdı.

Analiz edilen 31 tokenden yalnızca beşi yüksek puan aldı; bunlar arasında Bitcoin blockchain’inde Memecoin (MEME) ve Ordi (ORDI) yer alıyor. Solana (SOL) blok zincirindeki Jupiter (JUP), Jito (JTO) ve Dogwifhat (WIF) tokenlerinin yanı sıra.

 

Hükümetlerarası blockchain uzmanı ve NFT: From Zero to Hero kitabının yazarı Andy Lian’a göre, yeni basılan tokenların %80’inden fazlasının kırmızı renkte olması, zor bir piyasa durumuna işaret ediyor.

Lian, kripto para piyasasının mevcut durumunun sakin olarak tanımlandığını, bazı altcoinlerin genel olarak ivme eksikliğine rağmen hala trendde olduğunu söyledi.

“Binance’de listelenen projelerin birçoğunun büyüme periyodu daha uzun olabilir, büyüme önceki boğa piyasasında olduğu gibi hemen olmayabilir” diye ekledi.

Ancak yeni tokenler, gerçek bir kullanıcı tabanı olmamasına rağmen Binance’te ortalama 4,2 milyar doların üzerinde, tamamen seyreltilmiş bir değerlemeyle listeleniyor. Flow takma adındaki araştırmacıya göre bu, büyüme potansiyellerini önemli ölçüde sınırlayabilir.

Çoğu zaman Binance’te piyasaya sürülen tokenlar artık bir yatırım aracı değil; büyüme potansiyellerinin tümü zaten kaybedilmiş durumda. Bunun yerine, perakende ticaretinin kaliteli erken aşama yatırım fırsatlarına erişim eksikliğinden yararlanan içerdekiler için çıkış likiditesini temsil ediyorlar,” diye yazıyor Flow.

 

Memcoin’ler: perakende yatırımcılar için ayın lezzeti

 

Risk sermayesi desteğinin olmamasına rağmen, Ordi tokeni piyasaya sürülmesinden bu yana %261’in üzerinde artış göstererek en karlı token olduğunu kanıtladı; tartışmalı memecoin Dogwifhat ise %117’nin üzerinde fiyat artışıyla ikinci sırada yer aldı.

Lian’a göre perakende ilgisi, altcoin pazar segmentinden bağımsız olarak faaliyet gösterebilen memcoin’in büyümesini sağlayan önemli bir faktör oldu:

Bazıları uzun vadeli olduğu için birçok perakende yatırımcısı memcoinlere akın etti. Bunu MEME ve WIF performansında görebilirsiniz. Aslında, işlem hacmine bakarsanız en popüler altı işlem koininin memler olduğunu görürsünüz.”

Memecoin’leri çevreleyen heyecanı daha da gösteren Pepe (PEPE), 2021 GameStop kısa sıkışmasını başlatan Keith Gill’in sosyal medyaya geri dönmesinin ertesi günü, 13 Mayıs’ta 0,000010 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Perakende çılgınlığından yararlanan tecrübeli bir Pepe tüccarı, Pepe’nin yakın zamandaki tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselişi sırasında 3.000 doları ayda 46 milyon dolara çevirdi.