Bitcoin (BTC) 68 bin doları aştı

Bitcoin (BTC) 68 Bin Doları Kırdı, Dogecoin (DOGE) Günlük %5 Yükseldi (Hafta Sonu İzlemesi)
NEAR ve STX, büyük hacimli altcoinler arasında diğer önemli kazanç sağlayanlar olurken, onları TON ve AVAX takip ediyor.

Bitcoin, fiyat hareketi açısından karışık bir hafta geçirdi; on günün en düşük seviyesine geriledi, ardından bir gün sonra neredeyse beş bine yükseldi ancak ivmesini koruyamadı.

Altcoinler de haftalık bazda düşüş yaşadı ancak çoğu dünkü düzeltme kazanımlarının ardından yeşile döndü.

BTC 68 bin doları aştı

BTC’nin Pazar günü 71.000 doları geçememesi ve fiyatın iki bin düşmesine neden olmasıyla Pazartesi günü dalgalı bir hafta başladı. Salı günü 70.000 dolara geri döndükten sonra ayılar başka bir aşağı yönlü hareket başlattı ve fiyatı 66.000 dolara kadar derinleştirdi.

İlerleyen saatlerde baskı artmaya devam etti ve Bitcoin 64.500 dolar civarında on günün en düşük seviyesine geriledi. Bu, ABD hükümetinin Coinbase’e 2.000 BTC aktardığına dair raporların ortasında geldi. Silk Road’daki zulaya el konuldu ve satışla ilgili endişeler fiyatın gözle görülür şekilde düşmesine neden oldu.

Ancak Bitcoin bu çöküşe iyi tepki verdi ve bir gün içinde neredeyse beş bin artışla 69.000 doların biraz üzerine çıktı. Ancak bu kısa sürdü: Dün varlığın fiyatı 66.000 dolara düştü.

BTC, boğaların yeniden kontrolü ele geçirmesinin ardından şu anda 68.000 dolar civarında seyrediyor. Piyasa değeri 1.340 trilyon dolara yükseldi ve altcoinler üzerindeki hakimiyeti %50,3 oldu.

DOGE büyüyor

Çoğu altcoin son birkaç günde düştü ancak şimdi küçük kazançlarla yeşile döndüler. ETH, BNB, SOL, XRP, ADA, SHIB ve DOT’un fiyatı son gün içerisinde %1-2 arttı.

TON ve AVAX’ta daha etkileyici fiyat artışları gözleniyor. Toncoin %4 artışla 5,3 doların üzerinde işlem görürken, AVAX %2,7 artışla 46 doların kuzeyinde yer alıyor.

Dogecoin, büyük hacimli altcoinler arasında en çok kazandırandır. DOGE %5 artışla 0,18 dolar seviyesine geri döndü. NEAR ve STX %5-6 büyüme kaydeden diğer altcoinler oldu.

Kripto para piyasasının toplam hacmi dünden bu yana yaklaşık 30 milyar dolar artarak CG başına 2.665 trilyon dolara ulaştı.