Bitcoin L2 ağı Mezo, Pantera Capital’in katılımıyla 21 milyon dolar topladı

Tez geliştirme ekibi, Mezo projesi için stratejik A Serisi turunun tamamlandığını duyurdu. Bitcoin’e dayalı ikinci kademe çözüm, tanınmış risk sermayesi fonlarından 21 milyon dolar fon aldı: Multicoin Capital, Hack VC, Draper Associates, Fortune raporları.

Thesis, basın bülteninde Mezo’yu “Bitcoin ağının ekonomik katmanı” olarak adlandırdı. Onlara göre L2 çözümü, Bitcoin’in çeşitli alanlarda kullanımını genişleten uygulamalara erişime yardımcı olacak.

Standart L2 çözümlerinin aksine Mezo, bir ödeme aracı olarak Bitcoin’den ve bir teknoloji olarak Bitcoin’den faydalanabiliyor. Ayrıca bazı varlık sahiplerine de fayda sağlayacak,” dedi Tez CEO’su Matt Luongo.

Açıklamada Mezo’nun Bitcoin’in altyapısını genişletmek ve hızlı, düşük maliyetli işlemleri mümkün kılmak için tasarlandığı belirtildi. Proje, merkezi olmayan finans (DeFi) ekosisteminde madeni paraların kullanımını genişleten bir tBTC tokenine sahip olacak.

Bu sadece bir varlık değil, bir teknoloji olarak Bitcoin için çığır açan bir an. Topluluk, varlıklarını uzun süre elinde tutabilecek ve bundan para kazanabilecek” diye ekledi, bu yatırım turunu yöneten Pantera Capital girişim fonunun kurucusu ve CEO’su Dan Morehead.

Daha önce birkaç projenin daha Bitcoin tabanlı bir L2 ağının başlatıldığını duyurduğunu hatırlayalım. Özellikle TRON şirketi ve Conflux Network proje ekibi tarafından böyle bir girişim yapıldı.