Bitcoin SV Üzerindeki Twetch Kapanıyor ve Kaynak Kodunu Yayınlamayı Düşünüyor

Bitcoin SV (BSV) blokzinciri üzerinde çalışan X Web3 rakibi sosyal medya platformu Twetch, 6 Haziran’da ani bir şekilde kapandı. Bu kapanış öncesinde hiçbir bildirim yapılmamıştı.

Kapanışın hemen ardından, birkaç kripto yatırımcısı, değiştirilemez tokenlerini (NFT) ve sanal koleksiyonlarını geri satın alamadılar veya nakde çeviremediler. Bir yatırımcıya yanıt olarak şirket, “Üzerinde çalışıyoruz” açıklamasını yaptı.

Twetch’in web sitesi kapanma nedenlerini açıklamadı. Ancak bu makale yazıldığı sırada, kullanıcılar hala Twetch mobil uygulamasını Apple ve Google uygulama mağazalarından indirebiliyordu.

Bitcoin SV (BSV), yıllardır Bitcoin’in (BTC) yaratıcısı olduğunu iddia eden Craig Wright tarafından kuruldu. 14 Mart’ta Birleşik Krallık mahkemesi, Craig Wright’ın Bitcoin’in takma adlı yaratıcısı Satoshi Nakamoto olmadığını belirtti. Önemli bir not olarak, Twetch.com’un CEO’su ve kurucusu Josh Petty’di ve BSV uygulaması Wright ile hiçbir bağlantısı yoktu.

Twetch’in Geleceği

Twetch, ardından attığı bir tweette sosyal medya platformunun hala bir geleceği olabileceğini belirtti. Şirket, Twetch’in fikrini korumak için kaynak kodunu açık kaynak olarak sunmayı düşünüyor. “Herhangi biri istediği gibi bir Twetch versiyonu oluşturabilsin diye açık kaynak kullanımını ciddi şekilde değerlendiriyoruz.”

Web3 Platformlarının Karşılaştığı Zorluklar

Twetch gibi rakipler sağlam bir kullanıcı tabanı çekmekte zorlanırken, X farklı bir dizi sorunla karşı karşıya. X üzerindeki hackerlar, ünlü sosyal medya hesaplarını hackleyerek sahte yatırımlar ve kripto fonlarını tanıtıyor. Yakın zamanda Near Protocol X hesabındaki alışılmadık aktiviteler benzer bir saldırıya işaret etti.

Near Protocol’ün resmi X hesabından, neredeyse iki milyon takipçisine “egemenliğinizi geri alın” ve diğer olağandışı direktifler içeren birkaç tweet atıldı.