Bitget, Hindistan’da Lisans Almaya Çalışıyor

Popüler kripto borsası Bitget, Hindistan’daki düzenleyici kurumla lisans almak için görüşmelerde bulunuyor. Bu, platformun yerel kullanıcılara yasal olarak hizmet verebilmesi için gereklidir. 3 Temmuz’da yapılan açıklamada, hizmet temsilcileri, Hindistan Mali İstihbarat Birimi (FIU) ile aktif olarak etkileşimde bulunduklarını ve Dijital Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı (VASP) olarak kayıt olmayı planladıklarını bildirdi.

Bitget İletişim Bölümü Başkanı Simran Alfonso, uygun lisansın alınmasının, yerel yasalara uyma ve platformun şeffaf faaliyetlerini sürdürme yolunda önemli bir adım olacağını belirtti. Alfonso’ya göre, Bitget şu anda Hindistan pazarında aktif olarak çalışıyor. Ancak, yeni kullanıcıların kaydı konusunda sorunlarla karşılaşıyorlar. Bu, borsanın VASP lisansına sahip olmaması nedeniyle getirilen bir dizi kısıtlamadan kaynaklanıyor.

Simran Alfonso, “Yeni müşterilerin, mevcut kullanıcılara sunulan ürünlere Google ve Apple mağazalarından erişmesi çok zor, ancak mevcut kullanıcılara bu ürünler sınırsız olarak sunulmaktadır,” dedi. Alfonso, hizmetin Hindistan’daki kullanıcılara hangi hizmetleri sunduğunu belirtmedi. Ancak, yerel pazarın hızla geliştiğini ve borsanın bu pazarı yüksek öncelikli gördüğünü vurguladı.

Daha önce, Hindistan Mali İstihbarat Birimi (FIU), Binance ve KuCoin borsaları için lisansları onayladı. 2023 yılının sonunda, düzenleyici kurum, yerel vergi gereksinimlerine uymadığı gerekçesiyle dokuz büyük platformu suçladı. Binance ve KuCoin’in uygun lisansları almaları, ülkedeki yasal statülerini yeniden kazanmalarını sağladı.