Bitwise analistleri yarıya indirildikten sonraki ilk blok hakkında

Bitwise uzmanları, Bitcoin (BTC) kripto para biriminin yarıya indirilmesinden sonraki ilk bloğun madenciliğinden bahsetti. Bu etkinliğin sadece madenciler için değil, tüm kripto para topluluğu için de çok önemli olduğunu belirttiler.

Uzmanlar ayrıca iyimser olduklarını ve yarılanma sonrasında fiyatlarda kısa süreli bir düşüşün bile boğa piyasası beklentilerini değiştirmeyeceğini vurguladı.

Bitwise Invest Başkanı Teddy Fusaro yarılanmadan birkaç saat önce The Block’a “Eminim tüm büyük madencilik havuzlarının ve madencilerin özel bir şeyleri vardır” dedi. “840.000 rakımdaki bloğu çıkaran şirketin, yalnızca ekonomik faydalarından dolayı değil, bu olayın öneminden dolayı sonsuza kadar tarihe geçeceğini belirtti.”

Bitwise Invest araştırmacısı Juan Leon, “Bloklardan birinin, son 4 yılda basılan ABD dolarının sayısını gösteren bir grafiği gösteren, sunulan verileri yakaladığını görmek isterim” diye ekledi. “Tarihte enflasyonu başarıyla yöneten tek varlık olan Bitcoin’in programatik para politikasıyla arasındaki zıtlığı vurgulamak için.”

Blockchain araştırmacısı Blockchain.com’a göre yarıya indirme işlemi sırasında çıkarılan blok artık ViaBTC havuzuna ait. Şirket ayrıca, bu tarihi bloğa dahil olan 3.050 işlem için 2,42 milyon dolar değerinde 37.6256 BTC ağ ücreti karşılığında ek ödüller aldı.

Analistler, onay alındıktan sonra bunu değiştirmeye çalışabileceklerini kaydetti. Bununla birlikte, 840.000 kişinin, iki madencinin aynı anda blockchain üzerindeki bir bloğu doğrulamasıyla meydana gelen, zincir yeniden yapılanması adı verilen bir süreçten geçmesi pek olası değil.

Bitcoin (BTC) oranı 63.725 dolar. Dijital madalyonun kapitalizasyonu 1,25 trilyon dolar. Spot piyasada son 24 saatte günlük işlem hacmi 32,41 milyar dolar oldu.