BlackRock: Bitcoin’in altın ve menkul kıymetlerle benzerlikleri var

Robert Mitchnick, ilk kripto paranın hisse senetleriyle olan korelasyonuna değinerek, tarihsel olarak ortalama uzun vadeli korelasyonun sıfıra yakın olduğunu, Bitcoin’in de fiyatın altın fiyatıyla dalgalandığı dönemler olduğunu ekledi.

Yatırım şirketinin üst yöneticisi, altın ile Bitcoin arasındaki korelasyon grafiklerini hayal ederseniz, son derece benzer göründüklerini garanti ediyor. Robert Mitchneck, Bitcoin’in onu bir menkul kıymete benzer kılan temel bir makroekonomik değişkene sahip olduğuna inanıyor: varlığın kısa reel faiz oranları ve uzun enflasyon beklentileri var.

Herhangi bir yatırımcı şunu anlamalıdır: Bu nedenle Bitcoin bir portföyde yüksek konsantrasyona uygun değildir, çünkü bir BlackRock temsilcisine göre volatilite büyük bir risk faktörü haline gelir. Daha ılımlı bir yoğunlaşma ile varlık başka bir kârlılık kaynağı ve hatta bazen bir çeşitlendirici haline gelir.

Daha önce, Santiment analistleri kripto pazarında olağandışı bir eğilim fark etmişti; bu, büyük bir satışın eşiğinde Bitcoin’in değerinde geçici bir istikrara işaret ediyor.