BlackRock’un IBIT Bitcoin Fonuna Giriş 15 Milyar Dolara Ulaştı

BlackRock’un IBIT spot Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) piyasaya sürülmesinden bu yana sadece üç ay içinde, toplam girişler 15 milyar doları aştı. Bu dönüm noktası niteliğindeki başarı, IBIT’in, yönetilen varlıklar bazında ilk 100 ETF’den biri olmasını sağladı.

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, IBIT’in olağanüstü performansına dikkat çekerek, onun yüzde 50 büyümesini ve diğer BlackRock ETF’lerinden iki kat daha fazla giriş çekebilme yeteneğini vurguladı.

$IBIT %50’den fazla büyüdü ve üç ayda 15 milyar dolarlık yeni fon topladı. Bu rakamların her ikisi de 421’e sahip diğer BlackRock ETF’lerinin iki katı büyüklüğünde. Bu, Holmes’un demiri kadar sıcak.

 

Pazara genel bakış ve rekabet

 

IBIT’in ABD Bitcoin spot fonlarına girişlerin baskınlığı, piyasadaki hakimiyetlerini vurguluyor. Grayscale’in GBTC fonu da dahil olmak üzere rekabete rağmen IBIT, kayda değer günlük girişlerle liderliğini sürdürüyor. Ayrıca Bitwise’ın BITB’si, Valkyrie’nin BRRR’si ve Fidelity’nin FBTC’si de önemli miktarda giriş gördü ve Bitcoin spot ETF pazarının genel büyümesine katkıda bulundu.

BlackRock’un IBIT ETF’sinin dönüm noktası, artan pazarlama çabaları ve kripto para yatırım alanındaki rekabetin arttığı bir dönemde geldi. ETF ortamı geliştikçe IBIT’in başarısı, dijital varlık piyasasında hızlı yükselişinin ve artan etkisinin altını çiziyor.