Blackrock ve Fidelity Satın Alma Yapıyor ve Grayscale Bitcoin ETF’sini Boşaltıyor!

SoSoValue’dan elde edilen veriler, Bitcoin borsada işlem gören fonlarda (ETF’ler) rahatsız edici bir eğilimi ortaya çıkardı. 20 Mart, art arda net çıkışların üçüncü günü oldu. Verilere göre yalnızca 20 Mart’ta toplam 261 milyon dolarlık net çıkış yaşandı.

Bitcoin ETF’leri Art arda Günlerce Net Çıkış Gösteriyor
Çıkışlarda lider, bir günde 386 milyon dolarlık önemli bir net çıkış yaşayan Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) oldu. Bu önemli hamle, şu anda 13,27 milyar dolar seviyesinde bulunan toplam GBTC net çıkışındaki artışa katkıda bulundu.

Bunun aksine, çıkış eğiliminin ortasında BlackRock ETF IBIT aykırı bir değerdi ve 20 Mart’ta bir günlük net giriş 49,28 milyon dolardı. Ayrıca Fidelity’ye 12,9 milyon dolarlık bir giriş görüldü.

İlgili haber: a16z’nin başkanı SEC’in Ethereum’a saldırısı hakkında şunları söyledi: “ETH bir menkul kıymet olamaz.

Bu fon girişi, IBIT’in toplam tarihsel net girişini 13,09 milyar dolara çıkardı ve bu da ETF’ler aracılığıyla Bitcoin’e yönelik güçlü talebin göstergesi oldu.

Bitcoin ETF’lerinden net çıkışlar, defalarca, kripto para piyasasında bir belirsizlik ve dalgalanma dönemini vurguluyor. Yatırımcılar, fiyat dalgalanmaları ve mevzuat kaygıları nedeniyle pozisyonlarını yeniden değerlendiriyor gibi görünüyor.

GBTC önemli çıkışlar yaşamaya devam ederken, IBIT’e olan akışlar yatırımcıların alternatif yollarla Bitcoin satın almaya istekli olduklarını gösteriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.