Bybit Çalışanları Notcoin Listeleme Sorunlarının Ardından İstifa Etti

Olayın Gelişimi

Notcoin projesinin tokeninin listelendiği gün, kripto para borsası Bybit teknik sorunlarla karşılaştı. Çinli gazeteci Colin Wu’ya göre, olayın ardından birkaç Bybit çalışanı “gönüllü olarak istifa etti.” Borsa yetkilileri bu bilgiyi doğruladı.

Ne Oldu?

16 Mayıs’ta NOT kripto parasının listelendiği gün, Bybit müşterileri hesaplarına para yatıramadı. Bu, kullanıcıların varlıklarını hemen satamamasına neden olarak önemli zararlara yol açtı. Sorun 320 bin kişiyi etkiledi ve toplam zarar 23 milyon dolar oldu.

Tazminat Planı

Bybit yetkilileri, tüm mağdurlara tazminat ödemesi için bir plan hazırladı. Müşteriler 30 MNT, 50 $ ticaret bonusu ve üç ay boyunca VIP +1 yükseltmesi alacaklar. VIP kullanıcılarına da VIP seviyelerine göre 500 $’a kadar ek bonus ödenecek.

Bybit’in kurucu ortağı Ben Zhou, toplam tazminat miktarının 26 milyon dolar olacağını yazdı. Ödemelerin üç gün içinde işleneceğini ve mağdur kullanıcılara gerekli tüm bilgileri içeren e-postalar gönderileceğini belirtti.

Yönetim Değişiklikleri

Colin Wu’nun iç yönetim mektubuna dayandırdığı haberde, olayın ardından birkaç Bybit yöneticisinin istifa ettiği ve yerlerine yeni teknik ve spot yöneticilerin işe alındığı belirtildi. Bybit yetkilileri, CoinDesk’e verdikleri demeçte bu bilgiyi doğruladı:

“Yöneticilerimizin hareketleriyle ilgili son haberlerin farkındayız. Bybit, organizasyon yapısını düzenli olarak güncelleyerek stratejik hedeflerimize uyum sağlamaktadır. Ekibimizle birlikte, doğru kişileri doğru pozisyonlara atama taahhüdünde bulunuyoruz,” dediler.

Notcoin Fiyatındaki Dalgalanmalar

Mayıs ayı sonuna doğru Notcoin fiyatı, oyun odaklı Web3 projesinin kripto parasında %85’ten fazla bir düşüş yaşadıktan sonra toparlanmayı başardı. CoinGecko’ya göre, son bir haftada NOT fiyatı %150 arttı.