Bybit’teki Kurumsal Yatırımcılar, ETF Lansmanı Öncesinde Ethereum Stoklarını Üçe Katladı

Bybit analistleri, kripto piyasasına dair yeni bir araştırmanın sonuçlarını yayımladı. 

Kripto borsasının verilerine göre, Bybit’teki kurumsal yatırımcılar Ethereum stoklarını üçe katladı. 

Sermaye artışı, ABD’de Ethereum-ETF lansmanının potansiyel beklentisi ile doğrudan bağlantılı.

Bybit’teki kurumsal yatırımcılar, bu varlık tabanlı ETF’nin potansiyel lansmanı öncesinde Ethereum stoklarını artırdı. Incrypted editörlerinin incelediği kripto borsasının yeni araştırmasına göre, son verilere göre, ABD’de ETF onayından bu yana (24 Mayıs 2024) Bybit platformundaki kurumsal yatırımcıların Ethereum oranı %6,54’ten %14,29’a neredeyse üç katına çıktı. Uzmanlar, ilgi patlamasının, Ethereum’un gelecekteki performansına olan güveni ve kripto ETF’lerin lansmanının beklenen olumlu etkisini vurguladığını düşünüyor.

Öte yandan, Bybit’teki bireysel yatırımcılar da Ethereum yatırımlarını artırdı. Ancak, bu artış o kadar önemli değildi – varlık oranı %7,40’tan %9,52’ye çıktı. Raporda, bu yavaş artışın, ABD’deki spot Ethereum-ETF onayına yönelik temkinli ama olumlu bir tepkiyi yansıttığı belirtiliyor.

Ayrıca analistler, Ethereum tabanlı borsa yatırım fonlarının Amerikan ve dünya pazarlarında 8 ila 12 milyar dolar çekebileceğini öngörüyor. Beklentiler gerçekleşirse, Ethereum fiyatı 2024 sonuna kadar yeni zirvelere ulaşabilir. Bybit Finansal Ürünler Bölümü Başkanı Hao Yang, Ethereum’un BlackRock ve Franklin Templeton gibi yatırım şirketleri arasında popüler olduğunu belirtti. Bu şirketlerin tokenize edilmiş fonları platformda tuttuğunu söyleyen Yang, Ethereum ağının kurumsal yatırımcılar için ana tercih olabileceğini düşündüğünü ifade etti.

Uzman, Ethereum’un staking işlevi sayesinde ek gelir sağlayabileceğini hatırlattı: “Bazı protokoller, Ethereum’un istikrarlı getirisi üzerine türev ticareti sunuyor. Ayrıca, ABD Hazine tahvilleri üzerine kurulan çözümleri taklit eden yeni çözümler de ortaya çıkıyor.” Hao Yang, Ethereum’un bir kısmının yakılması (erişilemez bir cüzdana gönderilmesi) nedeniyle, tokenin deflasyonist hale gelebileceğini ve dolayısıyla kıtlaşabileceğini belirtti.