Caitlyn Jenner İçeriden Bilgi Ticaretiyle Suçlanıyor

Caitlyn Jenner, eski olimpiyat sporcusu ve Kardashian-Jenner ailesinin bir üyesi, Solana blok zincirinde 12 meme-coini piyasaya sürdü. Bu adım, ünlülerin kripto para piyasasındaki varlığının etik sonuçları hakkında sert tartışmalara yol açtı.

Caitlyn Jenner ve Meme Coin Skandalı

Lookonchain’e göre, Jenner dört gün içinde yaklaşık 405.000 $ değerinde 2.381 SOL kazandı. 27 Mayıs’ta JENNER adlı bir token piyasaya sürdü ve pump.fun platformunda 1,3 SOL karşılığında 44,56 milyon coin satın aldı. Daha sonra Lookonchain analistleri, Jenner’ın birçok yeni adres oluşturduğunu ve 12 yeni meme-coini piyasaya sürdüğünü, bu coinleri satın aldığını ve hepsini büyük karlarla sattığını keşfettiler. Jenner’ın eylemleri etrafındaki şüphecilik, cüzdan adresinin, ZUMI tokenini tanıtan yetişkin içerik üreticisi Kazumi’ye ait başka bir şüpheli hesapla bağlantılı olduğunun ortaya çıkmasıyla arttı.

“Son dört gün içinde birçok adres, Caitlyn Jenner tarafından muhtemelen yeni oluşturulmuş bir Binance depozito adresine $SOL aktardı. Jenner, karlarını aynı Binance depozito adresine transfer ederek çok da ustaca gizlenmiyor,” diye yorum yaptı Lookonchain.

 

Caitlyn Jenner İçeriden Bilgi Ticaretiyle Suçlanıyor

 

 Caitlyn Jenner ile bağlantılı cüzdan adresleri. Kaynak: Lookonchain

 

Benzer Ünlü Skandalları

Jenner olayı, ünlülerin karıştığı diğer bilinen olayları hatırlatıyor. Rapçi Iggy Azalea, manipülasyon suçlamalarıyla karşı karşıya kaldığı MOTHER tokenini piyasaya sürmüş ve Nijeryalı şarkıcı Davido, DAVIDO meme-coini ile bir “pompala ve boşalt” planının merkezinde yer almıştı.

Ünlülerin Kripto Piyasasındaki Rolü

Ünlülerin kripto piyasasındaki varlığı, kripto meraklıları ve analistler arasında karışık tepkilere yol açıyor. Bazıları, ünlülerin desteğinin geniş bir kitleyi çekerek dijital para birimlerinin kitlesel kabulünü teşvik edebileceğini düşünüyor. Ancak diğerleri, bu tür eylemlerin tüm sektörün itibarına zarar verdiğini savunuyor.

MohrWolfe’un yönetici ortağı Ashton Wolfe, “Ünlüler tarafından tanıtılan meme-coins sayısının artması, ABD yasama organını harekete geçmeye teşvik etmeli. SEC’in Ripple ile zaten çok işi var. En zengin ünlüler ve avukatlarıyla dava süreçleri başlarsa durum daha da kötüleşebilir,” dedi.