CertiK Kripto Cüzdanlarının Güvenlik Derecelendirmesini Güncelledi

CertiK, kripto cüzdanlarının güvenlik seviyesini değerlendirir ve sıralar, blok zinciri içi ve dışı verileri analiz ederek güvenlik metriklerini belirler. CertiK sıralamasında, her birine genel güvenlik derecesi verilen 42 kripto cüzdanı bulunur. 100 üzerinden 85’ten fazla puan alan projeler AA derecesi alır. Genel derecelendirme, siber güvenlik, cüzdanın temel ve operasyonel parametreleri ve topluluk gelişim seviyesi olmak üzere dört parametrenin puanlarından oluşur.

 

CertiK Kripto Cüzdanlarının Güvenlik Derecelendirmesini Güncelledi

 

En Güvenli Kripto Cüzdanları

30 Mayıs itibariyle CertiK verilerine göre en güvenli üç kripto cüzdanı Metamask, OKX Web3 Wallet ve Bitget Wallet’tır. Ayrıca, Trust Wallet da AA derecesi almıştır. CertiK, cüzdanların web platformlarını tarayarak, ağ ve uygulama güvenliği ve DNS çalışabilirliği gibi yönleri kontrol eder.

Değerlendirme Kriterleri

Analistler ayrıca, her cüzdanın geçmişini ve kökenini inceleyerek, oluşturulma tarihi, işletim bölgesi, müşteri desteği kalitesi ve mobil uygulama derecelendirmeleri gibi yönleri kapsar. Hizmet, geçen yılın sonbaharında başlatılmış olup derecelendirme düzenli olarak güncellenmektedir.

Güncel Gelişmeler

Yakın zamanda Bitget Wallet, Onchain Layer ve 10 milyon dolarlık ekosistem fonu BWB’yi başlattı ve Bitget Launchpad’de kendi tokenini çıkaracağını duyurdu.