CEX.IO Değişim İncelemesi

 

CEX.IO , BitDegree Exchange Tracker’da 103. sırada yer alan bir Merkezi Borsadır . CEX.IO son 24 saatte 8.427.745$ , son 7 günde ise 2.150.045.185$ işlem hacmine sahip

CEX.IO’nun şu anda 137 kripto para birimi, 3 fiat para birimi ve 349 pazarı (kripto para alım satım çiftleri) bulunmaktadır . CEX.IO’daki en popüler işlem çifti USDT/EUR’dur .

CEX.IO ile ilgili uzman incelemesinin tamamını buradan okuyun: CEX.IO İncelemesi .

CEX.IO’yu diğer borsalarla buradan karşılaştırabilirsiniz : Borsa Karşılaştırma Aracı .

CEX.IO , tüccarlara ve yatırımcılara kripto para birimi satın alma, satma, ödünç alma ve kazanma olanağı sağlayan, küresel olarak denetlenen bir kripto para borsasıdır . Platformun kapsamlı alım satımı yapılabilir varlık listesi ve gelişmiş alım satım yetenekleri sayesinde, deneyimli kripto para yatırımcıları CEX.IO’da aradıklarını bulmakta hiç zorluk çekmeyecekler.

CEX.IO, şu anda 4 milyondan fazla müşteriye hizmet veren lisanslı bir kripto para borsasıdır. Sunduğu ürün ve hizmetlerle “Herkes”, “Tüccar” ve “İşletme” olarak sınıflandırdığı üç farklı müşteri grubuna hitap etmektedir .

CEX.IO, 2013 yılında kurulduğundan bu yana düzenlenmiş ve zengin özelliklere sahip bir kripto para borsası olarak faaliyet göstermektedir. Kripto borsası CEX.IO, Londra merkezlidir ve yüzün üzerinde farklı dijital para birimini ve tokeni destekler.

Küresel kripto para borsası ekosistemi CEX.IO, dünya çapındaki ülkelerin %99’unda ve Amerika Birleşik Devletleri’nde 48 ülkede mevcuttur. Kullanıcıların AML/KYC politikasına uymaları gerekmektedir .

Ayrıca CEX.IO, Android ve iOS cihazlardan indirilebilir.

Piyasalar

Platform, kripto-kripto ve kripto-fiat çiftleri için birden fazla ticaret seçeneğini destekler . ABD doları, euro, İngiliz sterlini ve Rus rublesi fiat para birimleridir.

Borsa, 134 farklı para birimine ve 254 farklı CEX.IO işlem çifti seçeneğine erişim sağlıyor .

“Herkes” özellik seti, fiat para birimiyle kripto satın almak için basit alternatifler, bir kripto cüzdanı, takas stakingi ve bir kripto ödünç verme platformu içerir.

Yatırımcılar , spot ticaretten, marjlı ticaretten ve hareket halindeyken ticaret yapmanızı sağlayan CEX.IO mobil uygulamasından yararlanabilirler . Son olarak, “İşadamları” kurumsal düzeyde kripto para ticareti yapılmasına olanak tanıyan CEX.IO PRIME’danyararlanabilir .

CEX.IO, 100’den fazla farklı dijital para birimini ve tokeni desteklemektedir ve platform, yeni kripto para birimleriyle sürekli olarak güncellenmektedir. Aşağıda, şu anda CEX.IO’da işlem görmeye uygun en önemli kripto para birimlerinin bir listesi yer almaktadır:

  • Bitcoin Nakit (BCH)Bitcoin (BTC)
  • Bitcoin (BTC)
  • Kozmos (ATOM)
  • Cardano (ADA)
  • Ethereum (ETH)
  • Litecoin (LTC)
  • Tezos (XTZ)
  • Tether (USDT)

CEX.IO kripto ücretleri , her CEX.io kullanıcısının önceki 30 gün içindeki toplam işlem hacmine göre belirlenir ve her gün saat 00:00’da (GMT) ayarlanır. Platforma yeni başlayan veya işlem hacmi düşük olan kullanıcılardan %0,25 piyasa yapıcı ücreti ve %0,15 piyasa yapıcı ücreti alınacaktır .

Ticaretle ilgili maliyetlerin yanı sıra, kripto para birimiyle yapılan para yatırma işlemleri minimum para yatırma kısıtlamalarına tabidir. Ayrıca kripto paraların çekilmesine ilişkin CEX.io değişim ücretleri varlığa göre değişmektedir.

CEX.IO kripto para borsası, CEX.IO kripto para biriminin fiyatının belirlendiği yerdir. Fiyatlar hem USD hem de USDT cinsinden görüntülenir . Ancak diğer kripto para birimleri, hem kripto para birimleri hem de fiat para birimleri arasında ticaret çiftleri sağlar.

CEX.IO düzenli olarak siteye yeni koinler ve tokenlar eklediğinden, mevcut kripto para birimlerinin listesi her zaman güncel tutulmaktadır.

Şirket hakkında

Bitcoin şirketi – bulut madencilik hizmeti ve karma güç piyasası CEX.IO, 2013 yılında kuruldu ve GHash.IOolarak bilinen kendi madencilik havuzu temelinde faaliyet gösteriyor . Şirketin misyonu, sıradan insanların kendi evlerine pahalı madencilik ekipmanı kurmalarına gerek kalmadan Bitcoin madenciliğinden kar elde etmelerini mümkün kılmaktı.

GHash.IO’nun yeterli kar elde edememesinin ardından CEX.IO, 2016’nın sonlarında bulut madenciliği faaliyetlerini durdurma yönünde zor bir karar aldı . Bunun yerine şirket, dünya çapında bir kripto para birimi ticaret altyapısı geliştirmeye odaklanmaya karar verdi .

Kripto borsası CEX.IO, müşterilerine kredi veya banka kartı kullanarak kripto para satın alma olanağı sağlayan ilk merkezi olmayan finansal ekosistemlerden biriydi .

CEX.IO’nun çekirdek ekibinde İcra Kurulu Başkanı olarak Alexander Lutskevich , Finans Direktörü olarak Dmitry Kalinovsky ve Operasyon Direktörü olarak Konstantin Anisimov yer alıyor. Ekipte ayrıca Pazarlama Stratejisi Başkanı ve Avrupa ve Birleşik Krallık Genel Müdürü Oksana Kunets de yer aldı.