Chakra, Blockchain’i Geliştirmek İçin Starknet Foundation ile İşbirliği Yapıyor

Chakra, ZK tabanlı ilk BTC hesaplama ağı ve evrensel restaking protokolü, Starknet Foundation ile ortaklığını duyurdu. Bu işbirliği, Madara Starknet Substrate yığını için paralelleştirme ve merkezi olmayan veya ortak sıralamayı iyileştirmeyi amaçlıyor. Anahtar girişimlerden biri, BlockSTM kullanarak iyimser paralelleştirmedir. Bu teknolojinin yakında Starknet ana ağında uygulanması ve Madara Starknet’in işlevselliğini artırması bekleniyor.

Chakra ve Starknet Foundation, Madara Starknet zincirlerinde blok oluşturma ekonomisinin yaşanabilirliğini artırmak için birlikte çalışıyor. Bu ortaklık, ağın çok daha yüksek performans ve güvenilirlik sağlamasına yardımcı oluyor. İşbirliği kapsamında zkThreads gibi önemli yenilikler de tanıtılacak. Hedef, Madara Starknet’i en yüksek performans, özelleştirilebilirlik ve karlılığa ulaştırmaktır.

Ortaklık, geliştiricilerin daha karmaşık ve başarılı uygulamalar oluşturmasına yardımcı olacak ileri düzey kaynaklar sunacak. İşbirliğinin sonucu olarak ortaya çıkacak olan ileri altyapının tasarımı, BTC’nin karşılaştığı ölçeklenebilirlik sorunlarının çözülmesine de katkıda bulunacak. Yenilikçi teknolojiler, Chakra Network’ün, ileri düzey araçları kullanarak BTC’nin artan ihtiyaçlarına yönelik kapsamlı çözümler sunmasını sağlayacak.