Charles Hoskinskon, Joe Biden’ın “kripto endüstrisini öldürme” arzusunu açıkladı

ABD Başkanı Joe Biden, ülkedeki kripto endüstrisini yok etmek için ortak bir çaba gösteriyor. Bu, Cardano’nun kurucu ortağı Charles Hoskinson tarafından belirtildi.

Uzmana göre, son birkaç yılda ABD hükümeti startuplara mümkün olan her şekilde yalnızca “zarar verdi”. Banka hesaplarına erişim üzerindeki kısıtlamalara, SEC politikalarına değindi ve yasama sürecine “engeller” ekledi.

Hoskinson, “Biden’a verilen oy, Amerikan kripto para birimi endüstrisine karşı verilen bir oydur” yorumunu yaptı.

Spekülasyon, Beyaz Saray yönetiminin, başkanın bankaların dijital varlıklar için saklama hizmetleri sağlamasını engelleyen SEC yönergelerini bozmayı amaçlayan bir tasarıyı veto etmeye istekli olduğu yönündeki duyurusunun ardından geldi.

Biden’ın danışmanları, SAB 121’in yürürlükten kaldırılmasının SEC’in “kripto para piyasalarındaki yatırımcıları korumasını ve tüm finansal sistemin güvenliğini sağlamasını” engelleyeceğini vurguladı.

Hoskinson ayrıca Komisyonu “yeni ve ortaya çıkan varlık sınıfları için geçerli olmaması gereken” eski kuralları kullanmakla eleştirdi.

Cardano kurucu ortağı, “Menkul Kıymetler Borsası Yasası 1933’te kabul edildi ve 90 yıl sonra ortaya çıkan kripto para birimlerini düzenlemenin yeterli olduğunu söylemek saçma” dedi.

Girişimci, İsviçre, Singapur ve Dubai’yi dijital varlık dostu bölgeler olarak adlandırdı. Bu ülkelerin, “politikalar akıllı olsaydı merkezi ABD’de olabilecek” 3.000 firmanın milyonlarca dolarlık yatırımından yararlandığını da sözlerine ekledi.

Ayrı bir gelişmede Hoskinson, eski Başkan Donald Trump’ın kripto para birimlerine kapalılığa ilişkin yorumunu “kesinlikle yanlış” olarak nitelendirdi.

Temel olarak endüstrimizi görmezden geldi. Cardano kurucu ortağı, Biden yönetimi dijital varlıkları yok etmek için koordineli bir çaba gösterdi” dedi.

Çeşitli eyaletlerdeki ankete katılanların %20’sinden fazlasının kripto para birimini yaklaşan ABD seçimlerinde önemli bir konu olarak gördüğünü hatırlatalım.

Daha önce bir Paradigm anketi, dijital varlıklara sahip seçmenlerin %48’inin yaklaşan başkanlık seçimlerinde Trump’a oy vermeyi planladığını ortaya çıkarmıştı. Yüzde 8’i mevcut devlet başkanını tercih ediyor, yüzde 13’ü ise kararsız.