Chris Burniske: “Ethereum’a güçlü bir şekilde inanmaya devam ediyorum”

Chris Burniske’ye göre Ethereum diğer altcoin’lere göre önemli bir avantaja sahip ve Solana veya Avalanche gibi kripto para birimlerinin başarısına rağmen ikinci kripto para birimi olmaktan çok uzaklar.

“Ethereum’un bilinen sorunları nedeniyle boğa piyasasında Solana hakkında daha sık konuşmuş olsam da, çok uzun zamandır ETH’nin yanındayım ve onun ekosistemine derinden inanıyorum. Referans hesaplanan seviye haline geldi ve bu başarıya giden yol değil, zaten başarının sonucudur. Ethereum, kripto varlıkları için tek güvenilir ve genel olarak uygulanabilir ödeme blok zinciri haline geldi ve bu durumun büyümeye devam etmesi muhtemel. Avalanche, Celestia, Polkadot ve Solana ağları birbirleriyle rekabet ediyor ve ben onları izliyorum ama Ethereum lider olmaya devam ediyor,” diye belirtti yatırımcı.

Burnisk ayrıca Ethereum’un hala geliştiricilerin zirvede kalabilmek için kurtulmaları gereken birçok ciddi sorunu olduğunu itiraf etti. Ona göre varlıkların ana ağdan L2 çözümlerine kolay aktarımının sağlanması ve ikinci katman ağlar arasında birlikte çalışabilirliğin sağlanması gerekiyor.

Dencun güncellemesinin yakın zamanda ikinci kripto para biriminin ağına dağıtıldığını ve bunun L2 çözümlerinde işlem ücretlerinin önemli ölçüde azaltılmasını mümkün kıldığını hatırlayalım.