Chris Dixon: “ABD’de yalnızca memcoinler gelişebilir, diğer kripto para birimleri ölüyor”

Chris Dixon, düzenleyicilerin kripto para birimlerine ilişkin aldığı önlemlerin sıkılaştırılmasını eleştirdi. Bu nedenle, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kayıt dışı menkul kıymet ticareti yaptıkları iddiasıyla kripto para şirketlerine giderek daha fazla dava açıyor. Bu durum Dixon’ı ABD’deki kripto para birimlerinin geleceği konusunda oldukça kaygılı hale getirdi.

ABD’nin kripto para birimlerini düzenlemek için saçma bir rejimi var, çünkü bu koşullar altında çoğunlukla meme tokenleri gelişebiliyor. Blockchain çözümleri geliştiren büyük sanayi şirketleri ise sürekli baskıyla karşı karşıya kalıyor. Dixon, mevcut düzenlemeler, platformların diğer daha kullanışlı kripto varlıklar yerine yalnızca kısıtlama olmaksızın pazarlarda serbestçe alınıp satılabilen memcoin’leri barındırmasını teşvik ediyor “dedi.

SEC’in rolünün yatırımcıları korumak, piyasalarda adaleti ve düzeni sağlamak ve sermaye oluşumunu teşvik etmek olduğunu hatırlattı. Dixon’a göre düzenleyici, özellikle dijital varlıklar söz konusu olduğunda bu görevlerle baş edemiyor. Ortak a16z, sorunun çözümünün kripto şirketlerine yönelik kural sayısını azaltmakta değil, gereksinimlerin daha ayrıntılı bir şekilde detaylandırılmasında yattığını açıkladı. Dixon ayrıca düzenleyicilerin, kripto para birimleri aracılığıyla hızlı zengin olma planlarının gelişmesini önlemek için engelleme sürelerini uzatmalarını da önerdi.

Son zamanlarda risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz’in CTO’su Eddy Lazzarin, memcoin’leri kumarla karşılaştırdı ve bu tokenlerin blockchain ve kripto para birimlerine kötü bir isim verdiğini söyledi.