Çin’in en büyük yatırım fonlarından ikisi, müşterilerine Bitcoin ETF’leri sunmayı planlıyor

Yönetim şirketleri Harvest Fund Management ve Southern Fund, Hong Kong’daki şubeleri aracılığıyla, BTC-ETF’nin Çin Halk Cumhuriyeti’nin bu özel bölgesinin Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’na (SFC) kaydedilmesi için başvuruda bulundu.

Security Times uzmanlarına göre, SFC’nin toplu olarak 550 milyar dolarlık varlığı yöneten bu tür etkili kurumlardan Çin için yeni yatırım ürünlerini onaylaması, Bitcoin’in değerini önemli ölçüde artırabilir. Hem Hong Kong’daki yatırımcılardan hem de kripto varlıklarıyla yapılan işlemlere katı kısıtlamalar getirilmesi nedeniyle yatırım şirketlerinin kripto para birimi ETF’leri sunamadığı Çin ana karasındaki şirketlerden.

Harvest Fund Management, Southern Fund ve SFC yönetimleri, Hong Kong’da spot Bitcoin ETF ticaretinin başlatılmasının muhtemel zamanlamasını belirtmedi. Ancak içeriden kaynaklar, ilgili başvuruların bu çeyreğin başlarında SFC tarafından onaylanabileceğini öne sürüyor.

Geçen yılın sonlarında, Tayvan Mali Denetleme Komisyonu (FSC), bölgesel yatırım firmalarının kripto para borsasında işlem gören fonlar başlatmasına izin vermeye hazır olduğunu duyurdu.