Circle, Brezilya’da hizmetlerini başlattığını duyurdu

  • Circle, Brezilya pazarına girdiğini açıkladı.
  • USDC’nin ihraççısı, BTG Pactual ve Nubank bankaları ile stratejik bir anlaşma imzaladı.
  • Daha önce Circle, ABD’de halka arz (IPO) başvurusunda bulunmuştu.

29 Mayıs 2024 tarihinde, USDC stablecoin’in ihraççısı olan Circle, Brezilya’da faaliyetlerine başladığını açıkladı. Şirket, hizmetlerini başlattığını Sao Paulo’da düzenlenen tematik bir forum sırasında duyurdu.

Circle’ın basın bülteninde, “Bu stratejik genişleme, ABD doları destekli popüler bir stablecoin ve dijital varlık altyapısına erişim sağlama fırsatı sunuyor. Brezilya pazarı, yenilikler ve finansal teknolojilerin benimsenmesi konusunda öncüdür” denildi.

USDC ve diğer dijital varlıklara erişimi genişletmek için Circle, bölgesel şirketlerle stratejik bir anlaşma imzaladı. Şirketin ortakları arasında Latin Amerika’nın en büyük yatırım bankası BTG Pactual ve dijital banka Nubank bulunuyor.

Circle’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jeremy Allaire, “Brezilya pazarına olumlu bir etki yapmayı ve anahtar paydaşlarla iş birliği yaparak şirketlere küresel ekonomiye daha kolay ve etkili bir şekilde katılma imkanı sunmayı hedefliyoruz” dedi.

USDC’nin ihraççısı, Nubank ile iş birliğinin 2023 yılında başladığını belirtti. Circle’a göre, dijital banka Brezilya, Meksika ve Kolombiya’da 100 milyondan fazla müşteriye hizmet veriyor. Bölgede 200.000’den fazla kullanıcı zaten USDC ile işlem yapıyor.

Daha önce, Circle’ın ABD’de gizli bir halka arz başvurusunda bulunduğunu yazmıştık. Şirket ayrıca, Solana ağında euro’ya bağlı EURC stablecoin’i başlattı.