Coinbase, 2030’a kadar 1 milyar dolarlık tahvil ihraç edecek

  • 12 Mart’ta Coinbase, 2030’da vadesi dolacak 1 milyar dolarlık tahvil ihracını duyurdu
  • Şirket, borcunu ödemek ve diğer kuruluşları satın almak için fon kullanmayı planlıyor.

12 Mart 2024’te Coinbase, 1 milyar dolarlık banknot ihraç ederek ek fon toplama planlarını duyurdu. Bunlar, 2030’da vadesi dolacak üst düzey dönüştürülebilir tahviller olarak belirlendi.

“Tahviller altı ayda bir ödenecek faize sahip olacak. Firma yaptığı açıklamada, daha önce satın alınmadığı, kullanılmadığı veya dönüştürülmediği sürece 1 Nisan 2030’da olgunlaşacaklarını söyledi.

Öncelikli imtiyazlı tahvillerin, sahiplerinin bir şirketin tasfiyesinde bazı avantajlara sahip olduğu borçlanma senetleri olduğunu unutmayın.

Ayrıca teklif, 30 gün vadeli 150 milyon dolarlık ek banknot satın alma seçeneklerini de içeriyor. Varlıkların yeniden dağıtımıyla ilgili maliyetleri karşılamak için kullanılacaklar.

Basın açıklamasına göre Coinbase, gelirlerini borcunu ödemek, potansiyel limitli işlemler için ödeme yapmak ve diğer firmaları satın almak için kullanmayı planlıyor.

Bu nedenle şirket, Coinbase hisselerini satmaktan kaçınmaya ve hissedar değerini korumaya karar verdi. Finansman için borç piyasasını kullanan Coinbase, MicroStrategy kurucusu Michael Saylor’ın stratejisini takip ediyor.

Özetlemek gerekirse, Microstrategy, bu yazının yazıldığı sırada neredeyse 15 milyar dolar değerinde olan yaklaşık 200.000 BTC satın aldı. Bunun büyük bir kısmı 2 milyar dolardan fazla dönüştürülebilir tahvil satışıyla finanse ediliyor.