Coinbase, Avustralya’nın kendi kendini yöneten emeklilik fonlarını hedef alacak

 

Borsanın Asya-Pasifik genel müdürü John O’Loghlen, Bloomberg’e yaptığı açıklamada, Coinbase’in özellikle Avustralya’nın kendi kendini yöneten emeklilik sektörünü hedef alacak bir hizmet geliştirdiğini söyledi.

Kripto’nun emeklilik sektörü ve T emeklileriyle ilişkisi yeni. Mart 2019’dan bu yana, Avustralya’daki kendi kendini yöneten fonlar giderek daha fazla Crypto’yu elinde tutuyor. Avustralya Vergi Dairesi’nin en son verilerine göre, Crypto’ya neredeyse 1 milyar A$ (664 milyon $) tahsis edildi. Bu, Aralık 2019’daki 131,5 milyon $’a (197 milyon $) kıyasla keskin bir artış. Reuters’in Mart 2023’te bildirdiğine göre, kendi kendini yöneten emeklilik fonlarını kripto para birimlerine bahis oynamak için kullanan binlerce Avustralyalı milyonlarca dolar bile kaybetti.

O’Loghlen, Bloomberg’e “Kendi kendini yöneten süper fonlar yalnızca bir tahsisat yapabilir, ayarlayabilir ve unutabilir” dedi. Bu müşterilerimize geçici olarak gerçekten harika bir deneyim sunmak, bizimle ticaret yapmalarını ve bizimle kalmalarını sağlamak için çalışıyoruz.

Kendi kendine yönetilen emeklilik sektöründe Crypto’ya olan ilgi, Crypto’nun ABD’deki bir spot ETF’nin onaylanmasının ardından aldığı son destek ve Avustralya’nın da bu yıl benzer onayları görme olasılığından kaynaklanabilir.

O’Loghlen, “Bunu ETF oyuncularının yamyamlaştırılması olarak değil, daha ziyade yükselen bir dalga ve birisinin kendi kendini yöneten portalından girmesine yetecek kadar büyük bir ilgi olarak görüyoruz” dedi.