Coinbase, Bitcoin’in halving sonrası beklenen rallisine ilişkin şüphelerini dile getirdi

Bitcoin oranının halvingden önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması, bu ivmenin tükendiğinin göstergesi olabilir. Bu, The Block tarafından Coinbase uzmanlarına referansla bildirildi.

Bitcoin’in 13 Mart 2024’te tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.650 dolara güncellendiğini hatırlatalım. Bunu birkaç düşüş izledi ve ardından varlık 67.000 doların altına geriledi.

Coinbase uzmanları David Duong ve David Han’a göre halvingin fiyat tablosundaki olumlu etkisi çoktan sönmüş olabilir:

“Bu, fiyatın tarihsel maksimumunu olaydan sonra değil, olaydan önce güncellediği ilk halvingdir. Bu, deneyimli yatırımcıların bu etkiyi zaten hesaba kattığı anlamına gelebilir.”

Ancak uzmanlar, fiyatın yine de artabileceğini belirtti. Bu, yatırımcıların yüksek beklentileri dikkate alındığında mümkündür ve bu da onları belirli eylemlere itecektir.

Nisan 2024’te Bitcoin ağında yarılanmanın gerçekleşmesinin beklendiğini de hatırlatalım. Bu olay ve bunun varlık fiyatı üzerindeki etkisi hakkında daha fazlasını ayrı bir materyalde okuyabilirsiniz: 2024’te Bitcoin halvingi: ne zaman gerçekleşecek ve BTC fiyatını nasıl etkileyecek?

Birçok uzman bu olaydan sonra Bitcoin fiyatının artacağına inanıyor. Bu özellikle önceki halvingten sonra varlığın değerinin nasıl değiştiğiyle gösterilir.

Ayrıca bu olayın 4 Nisan 2024’te Bitcoin Cash ağında gerçekleştiğini de unutmayın. Hemen ardından varlık faizi düştü ancak daha sonra tekrar eski konumuna gelerek önemli bir artış gösterdi.