Coinbase Exchange, Lightning Network Desteğini Ekliyor

Kripto para borsası Coinbase, CEO Brian Armstrong’un ağı entegre etme planlarını açıklamasından dokuz ay sonra Lightning Network’e destek eklemek için Lightspark ile ortaklık kurdu.

Şirket, “Lightning Network’ün entegrasyonuyla, dünyanın her yerine Bitcoin göndermenin maliyeti, kredi kartı işlemleri için alınan ortalama %2’lik ücretten 20 kat daha az” dedi.

Coinbase, daha önce borsadaki bitcoin transferlerinin ağ içinde işlendiğini, bunun on dakikadan 2 saate kadar sürebileceğini ve ayrıca yüksek ücretler gerektirdiğini de sözlerine ekledi. Rapor, Lightning Network’ü kullanarak kullanıcıların anında bitcoin gönderip alabileceklerini belirtiyor.

Bitcoin’in benimsenmesi ekonomik özgürlüğü artırır. Lightning Network’ün entegrasyonunun, varlığı dünya çapında daha kullanışlı ve erişilebilir hale getirmesinden çok memnunum, “dedi borsanın bir temsilcisi The Block ile yaptığı röportajda.
Lightning Network’e para gönderme ücretinin %0,1 olacağını da sözlerine ekledi. Ona göre başlangıçta Coinbase kullanıcıları maksimum 2.000$ çekebilecek, yani maksimum para çekme ücreti 2$ olacak.