Coinbase İkinci En Yüksek Haftalık Çıkışı Kaydederken Bitcoin Boğaları Hareketleniyor

Bitcoin boğaları, fonların kripto para borsalarından diğer depolama tesislerine çıkışının ardından fiyatlarda bir artış daha bekliyor. Bu, bazı yatırımcıların son aylarda biriken kazançları konsolide etme arayışında olması nedeniyle piyasada yükseliş eğiliminin sinyalini veriyor.

Blockchain analiz şirketi CryptoQuant’ın yeni piyasa verileri, bu hafta dijital varlık borsası Coinbase’den büyük çıkışlar olduğunu gösteriyor ve sosyal medyadaki kripto para birimi kullanıcılarının yeni tahminlerini ortaya koyuyor. İlk işlemde borsadan 16.800 BTC çıkışı görülürken, ikinci işlemde 17.000 BTC çıkış görüldü.

Çıkışlar Bitcoin fiyat dinamiklerini gösteriyor

Burakkesmeci analistlerine göre bu çıkışlar kurumsal alımları temsil edebilir veya spot Bitcoin ETF’lerine yönlendirilebilir. Her durumda, birkaç kripto para birimi kullanıcısı Bitcoin pazarındaki yükselişin sürekliliğine işaret etti.

“Coinbase’den ikinci en büyük Bitcoin çıkışına tanık olduk. Bir hafta içinde iki farklı büyük çıkış yaşandı. Birincisi 16,8 bin civarında, ikincisi 17 bin civarındaydı. Bunların kurumsal satın alma veya spot ETF ile ilgili olduğunu düşünebiliriz.”

Geleneksel olarak, varlıkların merkezi bir kripto borsasından ayrılması, bu paraların kolayca alınıp satılamaması nedeniyle yükseliş eğiliminin bir işaretidir. Öte yandan, borsalara varlık girişi, fiyatların yükseldiği dönemlerden sonra kar elde etmek amacıyla bir varlığın yakında satılacağını gösterir.

Bitcoin ve diğer kripto varlıkların değerindeki keskin artış, yatırımcıların ve tüccarların yeni pozisyonlar almasına yol açarak, madeni paraların son yıllarda kaydedilmeyen yüksek seviyelere ulaşmasına neden oldu. Bitcoin 70.000 doların üzerine çıktı, ardından altcoinler ve memcoin piyasasındaki benzer kazanımların ortasında hafif bir düzeltme yaşandı.

Halving yeni hareketleri iki kata çıkarmaya neden oldu

Bazı piyasa gözlemcileri, artan aktivitenin yaklaşmakta olan yarılanmayla ilişkili olduğunu ve bunun da varlığın madenciliğinin ödülünü azaltacağını belirtiyor. Her ne kadar bu aktivite yükseliş eğilimi gösterse de yarılanmaya yaklaşan haftalarda bazı madenciler pozisyonlarını değiştirmek için bazı varlıkları hedge etti. Ayrıca madenciler üretim kapasitesini artırmanın yollarını arıyor ve yeni ekipman arayışındalar.

Bu bağlamda, Coinbase’e 1,4 milyar dolarlık USDC akışının, stabilcoinlerin diğer kripto varlıklarını satın almak için kullanılabileceği için satın alma baskısına işaret ettiği bildirildi.