Coinbase, Petrol ve Altın Vadeli İşlemlerini Başlatacak

 

Coinbase Derivatives, dijital varlıkların ötesine geçerek petrol ve altın vadeli işlem sözleşmelerini perakende yatırımcılar için sunacak.

Şirket, platformda Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin ve Dogecoin gibi düzenlenmiş CFTC türev ürünlerinin mevcut olduğunu belirtti. Coinbase, bu ürünlerin lansmanından sonra bu araçlara olan talebin arttığını gözlemledi.

Bu nedenle borsa ekibi, kullanıcılarına hedge etme olanaklarını genişletmek amacıyla geleneksel emtialar üzerinde ticaret fırsatları sunmaya karar verdi.

Yatırımcılar, 10 varil petrol (yaklaşık 1600 litre) ve bir troy ons (yaklaşık 31,1 gram) değerli metal kontratlarıyla işlem yapma imkanına sahip olacaklar. Belirtilen hacimlerin spot fiyatları, yazı yazıldığı sırada sırasıyla yaklaşık 780 dolar (Amerikan WTI petrolü) ve 2430 dolar seviyesindeydi.

Coinbase, “Kullanıcılarımıza kripto paraların yanı sıra petrol ve altın gibi geleneksel borsa ürünlerine erişim sunmanın, ürün yelpazemizi doğal olarak genişletmek olduğuna inanıyoruz,” açıklamasını yaptı.

Hatırlanacağı üzere, 14 Mayıs’ta kripto borsası genel bir sistem arızası yaşamış, ancak bu arızanın kullanıcı fonlarını etkilemediği belirtilmişti.

Mart ayında ise Coinbase, işlemlerde gecikmeler ve müşteri bakiyelerinin yansıtılmasında sorunlarla karşılaşmıştı.