Coinbase, Smart Wallet Çözümünü Tanıttı

Coinbase, Smart Wallet adını verdiği yeni bir hizmeti başlattı. Bu hizmet, kullanıcıların en basit ve hızlı şekilde kendi gözetimlerinde olmayan kripto cüzdanları oluşturmasına olanak tanıyor.

Coinbase’in Smart Wallet hizmeti ile kullanıcılar, FaceID veya Google hesaplarını kullanarak bir cüzdan oluşturabilirler. Smart Wallet’lar, Paymaster aracılığıyla gazsız işlemleri destekler.

Kripto borsası Coinbase, Smart Wallet adını verdiği yeni bir hizmeti tanıttı. Bu hizmet, kullanıcıların maksimum basitlikte ve hızda kendi gözetimlerinde olmayan bir kripto cüzdanı oluşturmalarını sağlar. Coinbase Ürün Yönetim Direktörü Siddharth Coelho-Prabhu, “Coinbase Smart Wallet’lar, kullanıcılara ücretsiz, güvenli ve gözetimsiz bir cüzdan oluşturma imkanı sunar. Kayıt işlemlerini basitleştirir, imzalanan işlem sayısını azaltır ve borsadaki hesabınızdaki varlıklara kolay erişim sağlar” dedi.

Smart Wallet’ın Özellikleri

Yapılan duyuruya göre, Smart Wallet’lar şu ağlarda çalışacak: Base, Ethereum, Optimism, Arbitrum, Polygon, Avalanche, BNB ve Zora. Ayrıca, borsa bu ağların sayısını gelecekte genişletmeyi planlıyor.

Önemli bir detay olarak, Smart Wallet desteği Coinbase Wallet uygulamasına da eklenecek. Yayınlanan basın açıklamasında, kullanıcıların yeni formata kolayca geçiş yapabileceği belirtildi.

Cüzdan Oluşturma Kolaylığı

Cüzdan oluşturma sırasında Face ID, Google Chrome profili, parmak izi veya Yubikey hesabı gibi kimlik doğrulayıcılar kullanılabilir.

Geliştiricilere Tavsiyeler

Borsa, yeni çözümün WAGMI, Web3Modal, Privy, Dynamic ve Rainbowkit gibi agregatörlerde zaten kullanılabilir olduğunu belirtti. Geliştiricilere, Coinbase Wallet SDK’sını güncellemeleri önerilmektedir.

Gazsız İşlemler

Yeni çözüm, Paymaster akıllı sözleşmelerinin entegrasyonu sayesinde gazsız işlemleri destekler. Bu, geliştiricilerin kullanıcıların transfer ücretlerini karşılamalarına ve onları ödüllendirmelerine olanak tanır.