CoinEx borsası staking hizmetini başlattı

Kripto para borsası CoinEx, staking hizmetini başlattı. Şirketin temsilcileri bunu Incrypted’e anlattı.
Şu anda kullanıcılar Ethereum paralarını yıllık %1,19 oranında stake edebiliyor. Minimum para yatırma tutarı 0,01 ETH’dir.

Ekip, yıllık stake getiri oranının, blockchainde kilitli olan varlıkların toplam sayısına göre belirlendiğini belirtti. Basın açıklamasında bu sayının değişeceği belirtildi. CoinEx ayrıca gelecekte staking için gönderilebilecek daha fazla varlık ekleyeceklerini de belirtti.

Ayrıca açıklamada, yeni hizmetin kullanıcıların çevrimiçi olarak kolayca gelir elde etmeye başlamaları ve müşterilerin çeşitli yatırım ihtiyaçlarını karşılamaları için bir yol sağladığı belirtildi.

CoinEx ile kullanıcılar, Ethereum ağına katılmanın karmaşık sürecini basitleştirerek tek tıklamayla kolaylıkla Ethereum’u stake edebilirler. […] CoinEx’te stake yapmak, yatırımcıların blok zincirinin güvenliğini korumaya katılmalarına ve varlık likiditesinden ödün vermeden ödüller almalarına olanak tanıyor,” dedi CoinEx.

Staking sayfasına girmek için kullanıcılar resmi CoinEx web sitesine gidebilir, üstteki gezinme çubuğundaki “Finans” bölümünü seçip “Stake Etme”yi seçebilirler.
CoinEx, kripto pazarındaki birçok finansal ürün arasında stakingin istikrarlı kârlılığı nedeniyle yatırımcılar arasında popüler olduğunu belirtti.

Şirket, stake etmenin genellikle kripto para sahipleri tarafından kripto paraların bloke edilmesi veya devredilmesi anlamına geldiğini ve bunun da ağın güvenliğinin ve merkezi olmayan yapısının korunmasına yardımcı olduğunu açıkladı.

“Sağlanan kaynaklar karşılığında kullanıcılar ödül olarak yeni kripto para birimleri veya işlem ücretleri alabilirler. Kripto yatırımcıları, piyasaya giriş engellerinin nispeten düşük olması ve risk seviyesinin nispeten düşük olması nedeniyle staking hizmetlerini tercih ediyor. CoinEx, müşterilerin varlık likiditesini korurken aynı zamanda blok zincirinden ek gelir elde edebileceklerini söyledi.

Ek olarak ekip, varlık likiditesi için bir merkez olarak borsaların staking hizmetlerinin organize edilmesinde doğal bir avantaja sahip olduğunu açıkladı. Platformlar, varlık yönetimi mekanizmaları ve kolaylaştırılmış kullanıcı deneyimi tasarımı aracılığıyla kesintisiz ve verimli bir stake deneyimi sağlayabilir.

CoinEx, staking uygulayan borsaların kullanıcılarına varlıkları değerlemenin daha güvenli, kullanışlı ve verimli bir yolunu sunabileceğini ekledi. Basın bülteninde, bu tür ürünlerin ticaret platformları tarafından desteklenmesinin, kullanıcılar için engelleri daha da azaltacağı ve acemi yatırımcıların bile çevrimiçi karmaşıklığı ve gaz maliyetlerini azaltmasına olanak tanıyacağı belirtildi.

CoinEx’te hizmetin başlatılması yalnızca yatırımcıların staking’e katılmasını kolaylaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda platformun uzun süredir devam eden kullanıcı odaklı felsefesini ve kullanıcı ihtiyaçlarına sürekli odaklanmasını da yansıtıyor. CoinEx, kullanıcı ihtiyaçlarına ve deneyimlerine odaklanarak kripto pazarı trendlerine dikkat ediyor ve müşterilerin yatırım deneyimini daha da geliştirmek için daha çeşitli ürünler sunmaya kararlıdır.” dedi.

Şirket, CoinEx’in yalnızca kullanıcılar için kripto varlık ticareti için güvenilir bir platform haline gelmekle kalmayıp, aynı zamanda herkesin kripto para dünyasında ilerleme kaydetmesine ve varlıkların etkili bir şekilde nasıl değerlendirileceğini anlamasına olanak tanıyan yeni bir yatırım portalı açtığını belirtti.