Colin Wu Yeni Kripto Paraların Çıkışını Duyurdu

Uzman Colin Wu’ya göre, 2024 yılının ikinci yarısı kripto para piyasası için oldukça hareketli geçecek. Bu dönemde, büyük yatırımlar ve dikkat çeken projelerin piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu projeler arasında, Paradigm, Dragonfly ve a16z gibi şirketlerden sırasıyla 244 milyon dolar ve 228 milyon dolar yatırım alan Monad ve Aleo gibi birinci katman (L1) platformları öne çıkıyor.

Dikkat çeken bir diğer proje ise, Electric Capital, Paradigm ve Sequoia’dan 149,4 milyon dolar yatırım alan NFT pazar yeri Magic Eden. Bu, değiştirilemez token (NFT) pazarının genel kripto para piyasasındaki dalgalanmalara rağmen büyümeye ve popülerliğini artırmaya devam ettiğinin bir göstergesi.

Berachain, L1 seviyesinde önemli yenilikler getirmesi beklenen bir başka proje olup, Polychain ve Framework Ventures’tan 142 milyon dolar yatırım aldı. Bu yatırım, bu girişimden yüksek beklentilerin olduğunun bir göstergesi. Bitcoin ekosisteminde önemli bir rol oynayacak olan Babylon, Binance Labs ve Paradigm’den 96 milyon dolar aldı. Bu da Bitcoin alanına ve bu kripto para birimiyle ilgili yeni çözümler geliştirmeye olan ilgiyi artırıyor.

Diğer projeler arasında, ikinci katman (L2) çözümleri için 80 milyon dolar yatırım alan Scroll ve Pantera Capital ve Lightspeed Venture’dan 51,25 milyon dolar yatırım alan yeniden stake etme konusunda uzmanlaşmış Karak yer alıyor. Bu projeler, kripto para teknolojilerinin çeşitli yönlerinde yatırımcı ilgisini çekiyor ve blokzincir endüstrisindeki yenilikleri gösteriyor.

Merkeziyetsiz finans (DeFi) alanındaki projeler de dikkat çekiyor. SynFutures ve Puffer Finance, sırasıyla 37 milyon dolar ve 24,15 milyon dolar yatırım aldı. Pantera Capital ve Binance Labs gibi yatırımcıların bu girişimlere olan ilgisi, DeFi çözümlerinin gelişim potansiyelini vurguluyor.