Crypto.com, İrlanda’da Regülatör Lisansı Aldı

Crypto.com platformunun yöneticileri, İrlanda Merkez Bankası’ndan Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı (VASP) lisansı aldıklarını başarıyla duyurdu. Bu adımla, ticaret platformunun Avrupa ve Birleşik Krallık’taki temsilciliklerinin genişlemesi devam ediyor.

Lisans Süreci ve Düzenleyici Uyumluluk

Crypto.com’un kara para aklama ve suç gruplarının finansmanıyla mücadele gibi düzenleyici gerekliliklere bağlılığının incelenmesinin ardından bu izin verildi. Lisans, ticaret platformunun İrlanda vatandaşlarına kripto para birimi değişimi, dijital varlık saklama ve daha birçok hizmet sunmasına olanak tanıyacak.

Crypto.com Başkanı ve Baş Operasyon Sorumlusu Eric Anziani, “İrlanda Merkez Bankası’nın onayı, tüm düzenleyici gerekliliklere sonsuz bağlılığımızın bir kanıtıdır,” dedi. “Yerel tüketicilere tam kapsamlı kripto ürünlerimizi sunabilmekten mutluluk duyuyoruz.”

Crypto.com’un Global Başarıları

2016 yılında kurulan Crypto.com, borsanın resmi web sitesine göre 150’den fazla ülkede 100 milyondan fazla müşteriye hizmet vermektedir. Şirket, düzenleyici uyumluluk, güvenlik ve gizlilik alanlarında sektör lideri olarak kabul edilmektedir. Şirket yetkilileri, herkesin Crypto.com cüzdanında kripto para sahibi olmasını ve saklamasını sağlama hedefini taşımaktadır.

Önceki Lisanslar ve Global Genişleme

Crypto.com daha önce Singapur Para Otoritesi, Dubai Sanal Varlık Düzenleme Otoritesi (VARA), Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi (FCA), Fransa’da Autorité des Marchés Financiers (AMF), İspanya Bankası, İtalya’da Organismo Agenti e Mediatori (OAM), Yunanistan Sermaye Piyasası Komisyonu, Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) gibi birçok kuruluştan izinler almıştı.