CryptoRank, ADA Kripto Para Biriminin Değer Artışını Bekliyor

CryptoRank araştırmacıları, Cardano blok zincirinin 2024 Temmuz ayının sonunda gerçekleşmesi planlanan Chang hard fork’una hazırlandığını hatırlattı. Bu güncellemenin, ADA kripto para biriminin değerini artırma potansiyeli taşıyan önemli iyileştirmeler getirmesi bekleniyor. Analistler, 2021 yılındaki tarihsel verilerin umut verici bir eğilimi işaret ettiğini belirtti. Son hard fork öncesinde ADA’nın fiyatı %130 artarak sadece bir ay içinde $1,35’ten $3,1’e yükselmişti.

Chang hard fork’u, Cardano’nun ölçeklenebilirliğini, güvenliğini ve işlevselliğini artırmayı hedefliyor. Bu güncellemenin, ağın performansını artıracak ve daha fazla işlemi daha verimli bir şekilde işleme kapasitesine sahip olmasını sağlayacak yeni özellikler ve optimizasyonlar getirmesi bekleniyor. Cardano’nun yaratıcıları, temel altyapıyı geliştirerek ekosistemlerine daha fazla geliştirici ve proje çekmeyi umuyor, böylece Cardano’yu önde gelen bir blok zincir platformu olarak konumlandırmayı hedefliyor.

Yaklaşan hard fork’un önemli avantajlarından biri, ağın güvenliğini ve merkezsizliğini artıracak gelişmiş konsensüs mekanizmalarının uygulanması olacak. Bu güncelleme, geliştiricilerin merkeziyetsiz uygulamalar (dApps) oluşturmasını ve dağıtmasını kolaylaştıracak yeni akıllı kontrat özelliklerini tanıtacak.

Hard fork, Cardano için önemli bir dönüm noktası olacak çünkü projenin uzun vadeli vizyonuna uygun olarak en ölçeklenebilir ve sürdürülebilir blok zincir ağı olma yolunda ilerlemesini sağlayacak. Mevcut sorunları çözerek ve ileri teknolojik yenilikler getirerek, Cardano, güvenilir ve güvenli bir blok zincir çözümü arayan işletmeler ve geliştiriciler için tercih edilen bir seçenek olmayı amaçlıyor.

ADA’nın Güncel Durumu

6 Temmuz 2024 itibarıyla ADA’nın değeri $0,36 olarak kaydedildi. Küresel piyasa eğilimlerinin aksine, dijital paranın fiyatı yıl başından bu yana %38,2 düşüş gösterdi. ADA’nın piyasa değeri ise $13,14 milyar olarak hesaplandı.