Dev bir analitik şirketi Bitcoin’de düzeltme beklediğini açıkladı!

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin istikrarlı bir şekilde artıyor ancak analistler ufukta bir düzeltme olabileceği konusunda uyarıyor.

Swissblock, soğuma dönemi yaklaştıkça Bitcoin’in 58 bin dolara düşebileceği konusunda uyardı
Dijital varlık analiz şirketi Swissblock, Bitcoin’in hızlı yükselişinin bir duraklama dönemine giriyor olabileceğini ve ufukta 58.000 dolara potansiyel bir düşüşün görünebileceğini öne sürdü.

Ocak ayının sonundan bu yana Bitcoin fiyatı neredeyse iki katına çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve her düşüş, istekli yatırımcılar tarafından hızla telafi edildi.

Ancak Swissblock’taki analistler, Bitcoin’in fiyatı ile göreceli güç endeksi (RSI) arasındaki endişe verici tutarsızlığa dikkat çekti ve bir geri çekilmenin yakın olabileceğini söyledi.

İlgili haber: Binance ile Nijerya arasındaki anlaşmazlık büyüyor! Nijerya’dan gelen son talep Binance’i bile şaşırttı!

Swissblock analistleri yakın tarihli bir Telegram güncellemesinde “Hiçbir şey düz bir çizgide ilerlemez, BTC bile” diye yazdı. Ona göre “karşı trafik kaçınılmaz görünüyor.”

Swissblock’un uyarısı, olumsuz düşüş eğilimi gösteren teknik analize dayanıyor ve 4 saatlik grafikteki RSI, Bitcoin’in fiyatı yükselmeye devam ederken momentumun zayıfladığına dair işaretler gösteriyor.

Bu, kripto para biriminin yükseliş eğilimini sürdürmek için bir soğuma süresine ihtiyaç duyabileceğini gösteriyor.

Swissblock analisti Henrik Seberg’e göre önümüzdeki birkaç gün içinde bir geri çekilme yaşanabilir. Ancak kısa vadeli düzeltmeye rağmen analistler Bitcoin’in uzun vadeli beklentileri konusunda iyimser kalıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.