DogeChain Kapanıyor: Dogecoin’i (DOGE) Şimdi Çekin

Dogecoin işlemlerini yönetmek için popüler bir platform olan DogeChain, 1 Haziran 2024 itibarıyla kapatılacağını duyurdu.

Platform, kullanıcıları DOGE tokenlerini DogeChain’den diğer alternatif cüzdanlara anında aktarmaya ve hizmet kapatılana kadar özel anahtarlarını korumaya teşvik ediyor.

 

DogeChain cüzdanı kapanıyor

 

DogeChain web sitesinde yayınlanan duyuru, toplulukta bir dönemin sonunu işaret ediyordu. Aslında bu sadece bir DOGE cüzdanı değil, Dogecoin ekosisteminin ayrılmaz bir parçasıydı. 2022’de tanıtılan DogeChain, Polygon Edge blok zinciri üzerine kurulu ve Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumlu bir katman-2 çözümü olarak oluşturuldu.

Hizmet, popüler memcoin sahiplerine Dogecoin’in saklanması, taşınması ve kullanılması alanında geniş fırsatlar açtı. Aynı zamanda daha hızlı ve daha ekonomik işlemlere olanak sağladı. Bu sisteme girmek için token sahiplerinin DOGE’lerini sarılmış DOGE’ye (wDOGE) dönüştürmeleri gerekiyordu. Tokenın bu sürümü, çeşitli merkezi olmayan uygulamalarla (dApp’ler), NFT pazaryerleriyle, blockchain oyunlarıyla ve diğer DeFi projeleriyle etkileşime girebilir.

Artık platform, olası kayıpları önlemek için kullanıcılara varlıklarını hızlı bir şekilde taşımalarını tavsiye ediyor.

DOGE’nizi 1 Haziran’dan önce DogeChain.info’dan aktardığınızdan emin olun (yalnızca .info alanını kullanın!). Ayrıca, bu adresleri kullanmaya devam ederseniz özel anahtarlarınızın bir kopyasını saklayın, çünkü bu, gelecekte yanlışlıkla gönderilen veya alınan paraları kurtarmanıza olanak tanıyacaktır,” diye uyardı Mishaboar.
Dogecoin geliştiricisi.

Platformun kapatılması kararı, Dogecoin topluluğunun yeni, daha güvenilir ve merkezi olmayan platformlara yönelik kolektif hareketinin bir parçasıydı. 1 Haziran yaklaşırken tüm DogeChain kullanıcılarının varlıklarını güvence altına almak için hızlı hareket etmeleri gerekiyor.